Tímto zvoláním nás přivítala dnes rozzářená Nikolka spolu s máváním vysvědčení v ruce.

Přijela rovnou ze školy, že už to nemohla vydržet se pochlubit. Je to sice jen začátek, uvidíme, jak jí to půjde dál. Půl roku tak má za sebou a těší se na prázdniny.

Pogratulovali jsme, přidali nějaký ten peníz do kasičky a dali jsme si pěkný kousek dortu.
Dělala jsem dětský vaječný koňak bez alkoholu, tak jen kulila oči, co jsem pro ni připravila.
Nečekala to a měla radost. Dlouho se ale nezdržela, musela se přece ještě pochlubit druhé babičce. Ještě že jela – napadl u nich sníh, no, žádná velká sláva, ale na menšího sněhuláčka to prý stačilo.

A co víc – od rodičů dostala večer nové brusle, ty loňské ji už tlačily. Dostala by je stejně – ale takhle měla větší radost, že si je zasloužila.

Když jsem chodila do školy já, dostávali jsme v pololetí jednu velkou jedničku a až na konci roku to bylo rozepsané. I já tenkrát dostala jedničku :-).

Dokonce jsem to svoje vysvědčení našla, i když už trochu vyšisované…. Vždyť je to také už pár let, co jsem ze školy venku, nebudu přece psát, že je to už 60 let! 🙂

Docela bych si to ráda zopakovala, do školy jsem chodila ráda.

 

 Jeden komentář u “Babí, dědó …. mám samý jedničky!”

  1. bobalka napsal:

    Gratuluji Nikolce, já svoje první vysvědčení mám také uložené, vlastně všechny moje vysvědčení a ani nevím proč.A že je to taky let 😀

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Sirup z rakytníku je plný vitamínu C
Magazín o zdraví vám poradí
Rybářská dovolená v Jižních Čechách
Kvalitní víno pro slavnostní příležitost

Zážitkové menu v zámeckém hotelu Chateau St. Havel ****


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem. Odpočiňte si při svíčkách a v krásném stylovém proštředí s vynikající kuchyní.

Hledal jsem a tak zde vidím

Rubriky

Nové články