Search

.


Co nám přinese měsíc říjen zajímavého?

Začátek měsíce října obvykle přináší babí léto, které ale letos přišlo dřív.

Musíme se připravit na chladná rána a přibývající mlhy. Přes den se slunce ještě snaží a barví listy stromů dozlatova. Jak se říká, studený říjen – zelený leden, když spadne listí v říjnu – bude mokrá zima, po svaté Tereze – mráz po střechách leze, tak se máme na co těšit.
V říjnu hodně žaludů a bukvic – oznamuje zimy víc – ale vzhledem k tomu, že v TV vyzývali občany, aby sbírali žaludy a bukvice, a nosili je do výkupu, že je jich málo, zřejmě velkou zimu nečekejme.

Můžeme ale oslavit Den stromů, který poprvé připadl na 10. dubna 1872, díky Sterlingu Mortonovi z USA, který kolem svého obydlí začal s pěstováním různých druhů keřů a stromů.

20. říjen - Den stromůDíky svému nadšení dokázal ovlivnit spoustu lidí k sázení stromů a bylo vysázeno milion stromů k tomuto dni. Později bylo oznámeno datum Dne stromů na 22. duben, k narození S. Mortona.
U nás byl stanoven tento významný den na 20. října, a to od roku 1906. Pozdější válka tuto tradici přerušila a obnovila se v roce 2000.

Nesmíme také zapomenout na 100. výročí vyhlášení samostatného československého státu, který byl vyhlášen 28. října 1918.

Za kterému vděčíme i našemu prvnímu prezidentovi T. G. Masarykovi.

Také malé připomenutí na datum 2. října, kdy má svátek náš Anděl strážný.

Andělíček strážnýKaždý z nás má jednoho takového andělíčka strážníčka – stačí prý ho jen v mysli přivolat a on nám naše touhy splní.

Vážnost andělů je z doby 15. a 16. století, kdy byl uctíván Archanděl Michael, ochraňující nemocné, námořníky, vojáky a nemocné.

V roce 1670 byl ustanoven tento svátek papežem Klementem X. na 2. října.

Dobrá náhoda není asi jen náhodou, ale díky našim andělům, kteří nás chrání a my o tom ani nevíme. Zkuste si také někdy svého anděla k sobě přivolat. 😀


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 80 Kč
Zobrazit formulář pro nákupJeden komentář u “Co nám přinese měsíc říjen zajímavého?

  1. babicka11 napsal:

    Vzhledem k tomu, že ani cibule nemá hodně “sukýnek”, zřejmě opravdu velká zima nebude 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *