Dobro došli, pozdrav, kterým vás vítá spousta obyvatel v Chorvatsku

Chorvatsko je od nás sice daleko, přesto je nám velmi blízké. Jedná se totiž o jednu z nejoblíbenějších zemí, kam rádi jezdíme k moři na dovolenou.

V Chorvatsku najdete spoustu různých destinací, které svým zaměřením poskytnou vše, co kdo na dovolené preferuje

Pandemie je na ústupu, blíží se čas “omezené “dovolené

Jak určitě víte, i přes covid karantény je již možné cestovat do Chorvatska. Chorvatská vláda, stejně jako naše řeší problémy v cestovním ruchu a čelí zejména velkému propadu ubytování. Takže hurá do toho, najděte si pro sebe ubytování v Chorvatsku. Máte z čeho vybírat, destinací u moře je spousta.

Stačí se jen rozhodnout, do které oblasti Chorvatska pojedete.

Dalmácie, ráj turistů při poznávání krásných míst Chorvatska

Když někdo řekne Dalmácie, jako první mě napadne Split. Město Split je druhé největší město Chorvatska a najdete ho u Jaderského moře. V této destinaci si užijte historických památek, krásné přírody i moderní architektury. Záleží jen na vás, kam do této oblasti vyrazíte.

Ubytování ve Splitu a okolí

Každý má své představy, jak stráví svoji dovolenou u moře. Někdo preferuje kompletní zajištění služeb a ubytování v hotelu, jiný zase s oblibou vyhledává ubytování v apartmánech. Jsem jedním z nich. Nemám nic proti velkému shluku lidí v hotelu, ale raději trávím dovolenou tam, kde se více seznámím s místními lidmi.

Ve Splitu a okolí u pobřeží najdete spoustu soukromých apartmánů kde se můžete s celou rodinou ubytovat a prožít příjemnou dovolenou u moře.

Několik tipů na ubytování v apartmánech

Hned u pláže a kousek od moře najdete apartmány penzionu Julia v Omiši

  • uvítají vás příjemní majitelé penzionu
  • v okolí je spousta pěkných míst k lenošení u moře
  • vhodné pro rodiny s dětmi

V lokalitě Povlja, na severovýchodní straně ostrova Brač najdete apartmán Srdjana

  • apartmán má velkorysou rozlohu, cca 120 m2
  • 3 ložnice s manželskou postelí
  • klimatizace
  • výhled do zahrady nebo částečný výhled na moře

Co víc si přát, pokud vyrazíte do Chorvatska jako větší parta kamarádů nebo rodina? Najdete zde maximum všeho, co můžete od dovolené očekávat.

Máte vybráno?

Pokud ano, stačí pomalu začít balit vše, co budete potřebovat. Krásné počasí neumí nikdo nařídit, přesto můžete být v obraze. Stačí se podívat jaké bude počasí v Chorvatsku. Zjistíte tam průměrné teploty v jednotlivých měsících, ale i aktuální počasí.

Dobro došli.

Napsat komentář

Nové články