Aneb nic není tak horké, jak to vypadá. Každý z nás by mohl vyprávět, že existují v jeho životě různé situace, které by později řešil úplně jinak.

Potřebovala jsem nutně finanční obnos. Bohužel vzhledem k tomu, že jsem se starala o nemocnou maminku, tak mi banky nevyšly vstříc, jelikož jsem neměla stálého zaměstnavatele. V zoufalství jsem se obrátila na nebankovní společnost, která mi samozřejmě finanční obnos poskytla. Aby ne, vždyť získali nového klienta.

Pracovník této společnosti chodil pravidelně pro předepsanou splátku a já jen s neuvěřením koukala, že se částka moc nehýbe, i když splácím poctivě. Úroky byly snad nekonečné RPSN hodně vysoké. Když jsem si uvědomila, že tímto stylem přeplatím, víc, než příliš, bylo už pozdě něco řešit, jediná možnost byla doplatit vše najednou.

Byl to jako začarovaný kruh. Zkoušela jsem opět banku. Od té doby se situace trochu pozměnila a já nastoupila do zaměstnání. Jenomže mi úvěr neschválili a ani nenašli pro mě řešení. Přece nevzdám jeden neúspěch. Večer jsem sedla k internetu a začala hledat. Tentokrát jsem již chytřejší a čtu recenze lidí. To se člověk dozví informací! Proč jsem to neudělala dříve, spoustu problémů jsem si mohla odpustit.

Začínám boj s neúprosným hledáním vzdávat, když mi oči sklouznou na sms půjčky.

Pročítám podmínky pro půjčení a musím říct, že podle toho co je zde uvedeno, by to bylo možné i pro mě. Když to nezkusím, neuvidím. Třeba by mi opravdu mohli pomoc.

A také pomohli. Rychlé online půjčky od ViaSMS.cz mi pomohly překlenout finanční problém a tím se zbavit doslova lichvářů.

Pro mě byla i úleva to, že jsem nemusela vůbec nikam chodit. Vše jsem si zařídila z domova ze svého počítače. Samozřejmě jsem musela splnit nějaké jejich požadavky, ale ty vůbec nebyly tak hrozné. Tyto služby jsou pouze pro občany České republiky, kteří nemají záznam v registru, pracují a mají svůj mobilní telefon a účet u banky. Pomocí telefonu a PC jsem vyplnila krok za krokem požadavky a skutečně během chvíle jsem byla informovaná o schválení půjčky. Netrvalo dlouho i moje bankovní konto narostlo. Měla jsem radost jako malé dítě, když dostane dárek, který si moc dlouho přálo.

Někdo může namítnout, ano, dobrý, ale jsou to také nebankovní půjčky. Musím potvrdit, že ano. V této věci jsem tentokrát chytřejší. Každý totiž kdo chce poskytovat úvěry, tak musí mít schválenou licenci od České národní banky. To hlavně proto, aby byl konečný spotřebitel ochráněný od podvodníků a lichvářů.  Právě firma Via SMS s.r.o. byla jednou z prvních, která o licenci požádala. Celou dobu se mnou jednala narovinu a férově. Navíc jsem získala za dodržení podmínek i skvělou bonitu.

Pro mě ale bylo ze všeho nejdůležitější, že jsem se osvobodila od půjčky, která mi přinesla problémy a to všechno jen díky mojí důvěřivosti a samozřejmě unáhlenosti.

2 komentáře na „I těžké situace mají východisko“

  1. bobalka napsal:

    Já už nevěřím žádným nebankovním společnostem, všechny vydělávají na důvěřivosti lidí.

  2. ladaB napsal:

    S tím zkušenost nemám, jen bych si nikdy nepůjčila peníze od nebankovní společnosti, to tedy opravdu ne. To bych radši jedla suchý chleba. Při své smůle, měla paní ještě štěstí, že to takhle dopadlo.

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Sirup z rakytníku je plný vitamínu C
Magazín o zdraví vám poradí
Rybářská dovolená v Jižních Čechách
Kvalitní víno pro slavnostní příležitost

Zážitkové menu v zámeckém hotelu Chateau St. Havel ****


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem. Odpočiňte si při svíčkách a v krásném stylovém proštředí s vynikající kuchyní.

Hledal jsem a tak zde vidím

Rubriky

Nové články