Jak vybrat kolo pro vaše potřeby? Nabídka je široká, rozhoduje terén a vaše zkušenosti

Blíží se jaro a s ním i sezóna pro všechny cyklisty. Je stále modernější vyrážet na kole nejen na výlety, ale třeba také do práce nebo do školy. Pokud ještě nemáte vlastní kolo, možná je načase to konečně změnit. Jak ale vybrat to správné?

Podle typu kola

Asi nejčastěji si lidé pořizují horská nebo MTB kola. Ta se hodí především k častějšímu ježdění v terénu. Skvěle si poradí s nerovnostmi, kameny nebo blátem. Typické pro ně jsou širší pláště s hrubým vzorkem. I když jsou stavěná spíše do terénu, bez potíží se s nimi dá jezdit také po silnici. Horské kolo je však na tomto povrchu o něco pomalejší než silniční modely. Pro jízdu po silnicích jsou proto lepší krosová kola. Ta jsou vlastně jako stvořená pro běžné cykloturisty, kteří střídají různé terény, ale nejčastěji jezdí po silnici. Oproti tomu klasická silniční kola jsou ideální pro pravidelné jízdy na delší vzdálenosti po silnici. Tato kola mají nízkou váhu a křehký design, takže jsou zaměřena primárně na rychlost, ale v terénu s nimi neuspějete. Samostatnou kategorií jsou pak BMX kola, se kterými můžete zkoušet různé triky a třeba i skákat přes překážky.

Podle rámu

Kromě typu kola bychom se měli zaměřit také na výběr rámu. Velmi populární je stále ocel, což je velmi pevný materiál, ale snadno podléhá korozi a je těžký. Proto se dnes častěji využívá hliník, který je velmi lehký a dobře vypadá. Používá se především u trekingových nebo krosových kol, kde nejsou tak velké nároky na odolnost rámu. Oblíbený je i karbon, který má nízkou hmotnost, ale vysokou pevnost, nebo titan – ten je však velmi drahý a většinou se vyskytuje jen i dražších profesionálních kol.

Nezapomeňte na další vybavení

Než vyrazíte na kolo, je třeba vybrat také kvalitní vybavení. K tomu nepochybně patří helma na kolo, ale třeba také vhodné oblečení, které bude sedět a bude pohodlné.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články