Jak zařídit dětský pokoj pro kluka?

Dětský pokoj pro kluka rozhodně nemusí být jen modrý a s autíčky. Připravili jsme pro vás originální nápady na vytvoření klučičího pokoje, který se jen tak neomrzí.

Jak zařídit dětský pokoj pro kluka

Při zařizování dětského pokoje pro kluka je základem kvalitní postel, pro chlapce od předškolního věku nastavitelný psací stůl, menší kluci potřebují hrací koutek a ti starší zase prostor na relaxaci s kamarády. Každý kluk by se měl mít svůj pokoj jako příjemné útočiště. Zvažte jeho koníčky a záliby, oblíbené postavy i barvy. Vezměte v potaz i názor vašeho syna a dejte mu najevo, že vám na něm opravdu záleží.

Barvy do pokoje pro chlapce

Pokoj pro kluka nemusí být jen modrý. Vyberte si 3 až 4 barvy, které budete v různých odstínech opakovat v celém pokoji. Výrazná by měla být jen jedna primární barva, druhá bude sekundární a zbytek tvoří doplňkové barvy spíše v neutrálních a tlumených odstínech na doplňcích a dekoracích, které se dají lehce obměnit. Jako výmalbu zvolte světlejší odstín barvy, jako je neutrální bílá, světle šedá, ale i jiná pastelová barva, třeba modrá, zelená či žlutá. Můžete doplnit jednu výraznější stěnu nebo tapetu s dětským motivem zvířat, aut, vlaků, lodí či animovaných hrdinů.

Nábytek do dětského pokoje pro kluka

Soustřeďte se především na nadčasové a kvalitní kousky. Vhodným materiálem je dřevo, v přírodním nebo mořeném provedení, ale i kovový nábytek s industriálním nádechem. Nábytek musí být vhodný na práci do školy, odpočinek i dostatek úložných prostor na oblečení, hračky a učivo. Jestli se věnuje nějakému sportu nebo jinému koníčku, může potřebovat třeba věšák na medaile nebo malířské plátno.

Základem je kvalitní postel s roštem a matrací, polohovatelný psací stůlergonomickou židlí, šatní skříně, knihovna a poličky.  

Dekorace a doplňky do pokoje pro chlapce

Dekorace vybírejte podle zvoleného stylu pokoje. Styl zvolte podle toho, co má syn rád. Kempováni, superhrdinové, auta, zvířata, safari, dinosauři, jeskyně, vlaky, letadla, rakety a vesmír, vzducholodě nebo pirátské lodě. Atmosféru dotvoříte pomocí tapet, obrázků i barevných polštářků, které poslouží i jako místo na sezení pro kamarády. Vyberte předměty s dalším využitím nebo visící na zdi. Vhodný je teepee stan jako skrýš a koutek na hraní, košíky, boxy a krabice na uložení hraček, dřevěná nebo plastová houpačka, nástěnka na obrázky a vzpomínky, světla na zútulnění pokoje a kromě stropního světla lampička ke stolu i nočnímu stolku. 

Studentský pokoj pro kluka

Pokud zvolíte rostoucí nábytek do dětského pokoje a moduly, které lze různě přestavovat, klučičí pokoj hravě přestavíte na ten studentský. Pak mu usnadníte překonávání všech překážek při dospívání. Nedůležitější je vybrat kvalitní psací stůl s židlí podporující zdravé sezení. Kromě doby, kdy se bude věnovat plnění školních úkolů, zde bude pravděpodobně trávit i hodně volného času. Doplňky a dekorace velmi rychle a levně vyměníte a tím změníte i styl celého pokoje. 

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články