Jaké jsou výhody a nevýhody keto diety?

Keto dieta neboli proteinová dieta je již nějaký ten pátek jednou z nejrozšířenějších redukčních diet. Je tolik vyhledávaná právě proto, že dovede přinést poměrně rychlé výsledky, ale není třeba při ní úmorně hladovět, ani přehnaně cvičit. Klíčové je ale ustát návrat do běžného stravování, aby se nedostavil obávaný jojo efekt.

Jak to funguje?

Název keto dieta je odvozen od slova ketóza. Při takovém stavu tělo využívá jako zdroj energie tuk, a díky tomu pak snadno a rychle dochází k úbytku tukových zásob. Cílem proteinové diety je přesně do tohoto stavu tělo dostat, a to pomocí řízeného přísunu sacharidů. Díky tomu se organismus během pár dní dostane do fáze, kdy pálí tukové zásoby a vy ztrácíte hmotnost.

Výhody proteinové diety

  • Čeká vás rychlý a efektivní úbytek tuku.
  • Tlumí pocit hladu a omezuje různé chutě.
  • Svalová tkáň zůstává zachovaná.

Nevýhody proteinové diety

  • Nehodí se pro nemocné cukrovkou, nebo ty, kteří trpí onemocněním krve či ledvin.
  • Na začátku diety může přijít pocit únavy, nebo také zácpa či bolesti hlavy – důvodem je změna stravy, ale potíže po pár dnech odezní.
  • Hrozí nebezpečí jojo efektu při nekontrolovaném návratu k normální stravě.

Chcete keto dietu vyzkoušet?

Keto dieta je skutečně vhodná skoro pro každého. Musí být ale odborně vedena a nesmí se proces ketózy přerušit. Abyste to zvládli je ideální objednat si hotový jídelníček od značky Victus. Každý den dostanete hotové balíčky vhodně vybraných jídel, které vám umožní dodržovat dietu snadno a bez chyb. Jídlo stačí jen ohřát a můžete se pustit do jídla.

A že se bojíte hladovění? Omyl – keto dieta není o hladu, ale o způsobu výběru surovin, které obsahují přesně dané makroživiny, které vám pomáhají dosáhnout ketózy a konečně získat vysněnou váhu. Stačí se jen držet předepsaného jídelníčku a na výsledky nebudete muset dlouho čekat.

Zdroj náhledového obrázku:  Pixabay

Napsat komentář

Nové články