Typicky středomořské klima ledovcového jezera dalo vzniknout úžasné přírodní rezervaci, kde žijí desítky živočichů a kvetou stovky rostlin. 370 kilometrů čtverečních na rozmezí regionů Lombardie a Veneto a spoustu zajímavých možností pro turisty. Kdo tu jednou byl, chtěl by se brzy vrátit, to je takřka zaručené. Lago di Garda přináší zajímavou dovolenou v Itálii, která může i nemusí být veskrze aktivní – ale byla by jistě škoda nechat si ujít horskou turistiku nebo nějaký ten vodní sport, protože zdravý pohyb je zdravý pohyb…

V okolí se nabízí také možnost nákupů

Nejen cestování krásnou přírodou, ale také a množství sportovních aktivit, případně nákupy na jedničku. Přesně to nabízí nejbližší oblast kolem Lago di Garda, příkladem může být osmitisícové městečko Sirmione. Právě zde se můžete nechat zlákat i historií, nabízí se totiž prohlídka hradu ze třináctého století, nazývaného místními Castello Scaligero. Historie osídlení se ale v regionu Brescia táhne už nejméně sedm tisíc let, Gardské jezero totiž nabízelo výborné podmínky pro život nových osadníků.

Sirmione

Líbí se tu českým turistům, reality tu nakupují čeští magnáti a žije zde také slavný cyklista Roman Kreuziger. A není divu, protože čistá voda jezera pod horami, kvetoucí vinice a městečka plná historie, kde je pohodová atmosféra. To je prostě ta pravá Itálie. Z Prahy sem pojedete, pokud nedojde k žádnému vážnějšímu zdržení vinou dopravních kolon, asi sedm hodin.

Na břehu Gardského jezera je zajímavé městečko

Desenzano del Garda s vilami, které mají připomínat původní antický styl a pár sakrálními památkami. Necelých třicet tisíc obyvatel a kdysi také velice oblíbené místo pro veronskou smetánku. Pláže, trekkingová kola, via ferrata v prostředí tamních skal s nižší obtížností, tudíž skoro pro každého. A pokud vás nebaví antická historie, prohlédněte si tu ještě starší v paleontologickém parku Lavini di Marco, kde jsou k vidění originální dinosauří stopy, staré podle zkoumání archeologů možná až 200 milionů let.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články