Typicky středomořské klima ledovcového jezera dalo vzniknout úžasné přírodní rezervaci, kde žijí desítky živočichů a kvetou stovky rostlin. 370 kilometrů čtverečních na rozmezí regionů Lombardie a Veneto a spoustu zajímavých možností pro turisty. Kdo tu jednou byl, chtěl by se brzy vrátit, to je takřka zaručené. Lago di Garda přináší zajímavou dovolenou v Itálii, která může i nemusí být veskrze aktivní – ale byla by jistě škoda nechat si ujít horskou turistiku nebo nějaký ten vodní sport, protože zdravý pohyb je zdravý pohyb…

V okolí se nabízí také možnost nákupů

Nejen cestování krásnou přírodou, ale také a množství sportovních aktivit, případně nákupy na jedničku. Přesně to nabízí nejbližší oblast kolem Lago di Garda, příkladem může být osmitisícové městečko Sirmione. Právě zde se můžete nechat zlákat i historií, nabízí se totiž prohlídka hradu ze třináctého století, nazývaného místními Castello Scaligero. Historie osídlení se ale v regionu Brescia táhne už nejméně sedm tisíc let, Gardské jezero totiž nabízelo výborné podmínky pro život nových osadníků.

Sirmione

Líbí se tu českým turistům, reality tu nakupují čeští magnáti a žije zde také slavný cyklista Roman Kreuziger. A není divu, protože čistá voda jezera pod horami, kvetoucí vinice a městečka plná historie, kde je pohodová atmosféra. To je prostě ta pravá Itálie. Z Prahy sem pojedete, pokud nedojde k žádnému vážnějšímu zdržení vinou dopravních kolon, asi sedm hodin.

Na břehu Gardského jezera je zajímavé městečko

Desenzano del Garda s vilami, které mají připomínat původní antický styl a pár sakrálními památkami. Necelých třicet tisíc obyvatel a kdysi také velice oblíbené místo pro veronskou smetánku. Pláže, trekkingová kola, via ferrata v prostředí tamních skal s nižší obtížností, tudíž skoro pro každého. A pokud vás nebaví antická historie, prohlédněte si tu ještě starší v paleontologickém parku Lavini di Marco, kde jsou k vidění originální dinosauří stopy, staré podle zkoumání archeologů možná až 200 milionů let.

Napsat komentář

Nové články