Maledivy, ráj v Indickém oceánu

Nádherné pláže s jemným pískem, průzračně čisté moře, pobřeží lemované palmami a ještě mnohem více vás čeká na exotické dovolené. Maledivy leží jihozápadně od Indie a patří do jižní Asie. Souostroví se rozkládá kolem rovníku v Indickém oceánu a tvoří jej více než 1 000 ostrovů. Dovolená Maledivy přinese mnohým návštěvníkům takový odpočinek, o kterém se nikomu ani ve snu nezdálo. Každý ostrov je obklopený korálovými útesy a obdivovat zde můžete mělké laguny.

To ale není vše, další překvapení odkryje moře

Právě tato místa jsou velmi dobře dostupná milovníkům potápění a šnorchlování. Nikde jinde snad nenajdete tak krásný podmořský svět, pestrobarevné ryby, želvy, chobotnice, murény, barakudy a mnohé další živočichy. Však jsou obyvatelé na tento podmořský svět patřičně hrdí a chrání si ho. Pokud byste se rozhodli ignorovat zákaz krmení nebo lovení v těchto vodách, pak by vás dovolená na Maledivách vyšla pěkně draze, skončilo by to tučnou pokutou.

Podmořský svět na Maledivách

 

Dobrodružství zde rozhodně nekončí

Maledivy dovolená je ideální začátkem roku, kdy zde neprší. Období dešťů je většinou v červnu a červenci. Do listopadu se můžete setkat s mírnými přeháňkami, ale i tak je tu nádherně teplé počasí, až okolo 30 ° Celsia. Exotická dovolená vám skutečně dává mnoho možností, které můžete využít. Dokonce se setkat tváří v tvář se žraloky nebo prozkoumat vraky lodí. Kdo si chce vyzkoušet být Robinsonem na pustém ostrově, tak právě Maledivy mu tuto možnost poskytnou.

Čerstvé ryby jsou základem místní kuchyně

MaledivyRyby skutečně patří mezi hlavní složku potravin.

V tradiční maledivské kuchyni převládají prvky indických chutí, které vynikají svojí známou pikantností a kořeněnou vůní.

Jako příloha se zde nejvíce podává rýže nebo chléb.

Tradiční pokrm je roshi, to jsou takové velmi tenké placky.

Dovolená jak má být

Zažít doslova ráj na zemi se nestává každý den, proto je třeba si dovolenou pořádně užít. Maledivy jsou k tomu doslova stvořené, i s nabídkou různých možností, jak trávit svůj volný čas. Možná zrovna uvažujete o nějaké exotické dovolené. Pokud stále nevíte kam na dovolenou, zkuste se podívat na nabídku cestovní kanceláře Monoi. Zde si můžete zvolit destinaci, kde si prožijete ten svůj ráj na zemi.

 

Napsat komentář

Nové články