Jste milovníci motorek a také máte rádi výlety na dvou kolech?

Tak to jste naše krevní skupina.

Když nám děti odešly z domova, tak si manžel splnil svůj sen. Koupil si první motorku Yamahu Maxim 750. Zpočátku jezdil sám, protože jsem nebyla taková hrdinka si sednout za něho. Ale postupem času mě to nedalo. Také jsem věděla, že mu tím udělám radost a to přece mezi partnery jde.

 

Moje první jízda na motorce

Tak nasednutí ještě šlo, ale pak to ostatní, to byla katastrofa.
Po 2 km jsem chtěla domů a po 5 km jsem ještě nechápala, jak se někdo může kochat z jízdy na motorce.
Po 20 km jsem pochopila, že jsem se zbláznila. Není vlastně nic krásnějšího.

První motorkářská dovolená

Netrvala dlouho, jen 3 dny, ale tenkrát jsme začali jezdit po krásách naší republiky. Přestože se už schylovalo k podzimu, bylo krásné počasí. Cestu jsme si moc užili, ale také po návratu domů jsme si řekli, že na takové cestování to bude chtít něco silnějšího.

Rok plný překvapení

Přišlo jaro a my začali cestovat na naší princezně po okolí. Zjistili jsme, že je kolem nás tolik nádherných míst. Jen to cestování by mohlo být trochu rychlejší.
Když tu přišla nabídka a možnost ke koupi silnější mašiny. Neváhali jsme a na našem dvoře za krátkou dobu stála Černá Lady – Yamaha 1 100.
Nádhera. A nemusím říkat, že to byl rozdíl.

 

Pouštěli jsme se dál a dál. přišla dovolená a my na ní procestovali skoro celou Českou republiku. Objevovali jsme nová místa, hrady, zámky, tvrze a další objekty.
Byl to nejnádhernější týden, co jsem zažila. A vůbec se mi nechtělo vracet do reality.

Pak přišel nápad. Je super jezdit jako batůžek, ale já chci víc.
A tak netrvalo dlouho a byl tu řidičák na motorku a s ním i krásná Yamaha 550.

 

Do zahraničí jsme se na motorce zatím nevydali, ale příští rok se chystáme na malou víkendovou moto výpravu do Rakouska. Uvidíme co nám nový rok přinese.

Pokud si chcete přečíst něco z našich zážitků, najdete je na magazínu o dovolené, včetně fotografií.
Zde se můžete podívat na náš výlet na Zámek Kratochvíle – Naše motorkářské výlety XIII.

3 komentáře u „Moto výlety po České republice“

  1. rojak napsal:

    Cestování po silnicích mě přestává dělat radost, protože je to jenom o nervy a o zdraví díky druhým neukázněným a uhoněným řidičům, kteří si myslí, že všechny cesty mají jen pro sebe.

  2. bobalka napsal:

    Musí to být úžasný zážitek, mě vždycky motorky lákaly, jako náctiletá jsem projezdila na pincku java 20, celé okolí, na opravdovou motorku jsem se nikdy nedala, ale moc tomu fandím.

  3. ladaB napsal:

    Jako patnáctiletá jsem s rodiči jezdila na motorce, mamka měla i skútra. Jako velká jsem na něm jezdila i sama. To si dnes neumím ani představit :-).

Napsat komentář

Nové články