Pracovněprávní dokumentace bývá většinou zpracována při založení firmy, a poté jí již není věnována potřebná pozornost. Kvuli tomu je pracovněprávní dokumentace většiny firem zastaralá a neodpovídá současným legislativním úpravám. Pokud je to i váš případ, měli byste zbystřit. Chyby či nedostatky v pracovněprávní dokumentaci vás totiž mohou přijít velice draho.

Co je to pracovněprávní dokumentace

Jde v podstatě o soubor všech dokumentů a listin, které upravují vztahy a procesy uvnitř podniku. Může jít například o pracovní smlouvy a pracovní náplně zaměstnanců a vedoucích pracovníků, doklady o odborné způsobilosti pracovníků obsluhy technických zařízení ve firmě, záznamy o zdravotní způsobilosti zaměstnanců, záznamy o seznámení a proškolení zaměstnanců externích firem s bezpečnostními předpisy. A mnohé další.

V pracovně právní dokumentaci záleží na každém slově

Pokud pracovněprávní dokumentace neodpovídá platným legislativním úpravám, vystavujete se velkému riziku. V případě soudního sporu s bývalým zaměstnancem nebo v případě kontroly z úřadu mohou mít nedostatky v této oblasti závažné finanční dopady, ať už s ohledem na prohrané soudní spory nebo na vysoké pokuty.

Advokát v oboru pracovního práva vás ochrání před možnými problémy

Pracovněprávní dokumentaci byste si proto měli nechat pravidelně kontrolovat odborníkem na pracovní právo. Kde jej však najít? Nejjednodušší cestou je napsat do vyhledávače slovní spojení advokát pracovní právo Praha, popřípadě oslovit některou z renomovaných advokátních kanceláří, které se tímto oborem zabývají. Jednou z nich je i advokátní kancelář BOROVEC LEGAL, kterou vlastní advokát pracovní právo – David Borovec. Advokátní kancelář se na obor pracovního práva dlouhodobě specializuje a pomůže vám udržet vaši pracovněprávní dokumentaci aktualizovanou a v souladu se současně platnými právními úpravami.

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky