Národní park Ras Mohamed – nejlepší potápění v Egyptě

Jste milovníci potápění, nebo byste ho třeba jen rádi vyzkoušeli? Pojeďte s CK Blue Style do Egypta a navštivte národní park Ras Mohamed, jednu z nejlepších lokalit pro šnorchlování a potápění na světě!

Egypt je rájem pro každého, kdo si chce užít rozmanitou dovolenou. Poznáte zde luxus hotelových komplexů s bazény a tobogány, krásu místní pláží a přírody, zajímavé památky, výtečnou chuť egyptských pokrmů, ale hlavně úchvatné Rudé moře plné života a dechberoucí podívané. Mezi oblíbené destinace patří Sharm El Sheikh, Hurghada a Marsa Alam.

Národní park Ras Mohamed je situován kolem stejnojmenného mysu na samém jihu Sinajského poloostrova na hranici mezi Suezským a Akabským zálivem. Národní park má dvě části – mořskou a pevninskou.

Vodní část je proslulá zejména skvělou viditelností, korálovými útesy a bohatým podmořským životem. Spatřit zde můžete úchvatné korály a sasanky, více než tisíc druhů pestrobarevných ryb, mořské želvy, manty, barakudy, žraloky, hvězdice, měkkýše, korýše a mnoho dalších zajímavých živočichů. K tomu dramatické skalní převisy, strmé podmořské útesy a hluboké strže. Potopit se můžete také k vraku ztroskotané nákladní lodi. Nejznámější potápěčskou lokalitou je zde Žraločí útes a útes Yolanda.

Pevninská část národního parku Ras Mohamed je převážně pouštního charakteru a pozorovat zde můžete gazely, kozorožce a velké množství ptačích druhů. Na některých místech rostou pásy mangrovníkových porostů.

K výhodám dovolené v Egyptě patří, že zde můžete být prakticky kdykoliv během roku a vždy si užijete teplé počasí. Svou dovolenou můžete strávit odpočinkem na lehátku na pláži a u bazénu, opalováním a koupáním, nebo si užít aktivní dovolenou a vyzkoušet některé z vodních sportů. Obě varianty lze zpestřit zajímavými výlety – ať už za památkami, potápěním nebo třeba jízdou na čtyřkolkách či velbloudech pouští. Egypt toho zkrátka nabízí opravdu hodně a nudit se tu určitě nebudete. A pokud se plánujete jet potápět, není určitě na škodu si pořídit fotoaparát, kterým lze fotit pod vodou.

Pojeďte s CK Blue Style do Egypta a prožijte dokonalou dovolenou svých snů. Ať už vyrazíte v létě, na podzim či na jaře nebo třeba v zimě oslavit vánoční svátky a Nový rok, v Egyptě si to jistě užijete.

Zdroj náhledových obrázků: Shutterstock, Blue Style a.s.

Napsat komentář

Nové články