Národní park Ras Mohamed – nejlepší potápění v Egyptě

Jste milovníci potápění, nebo byste ho třeba jen rádi vyzkoušeli? Pojeďte s CK Blue Style do Egypta a navštivte národní park Ras Mohamed, jednu z nejlepších lokalit pro šnorchlování a potápění na světě!

Egypt je rájem pro každého, kdo si chce užít rozmanitou dovolenou. Poznáte zde luxus hotelových komplexů s bazény a tobogány, krásu místní pláží a přírody, zajímavé památky, výtečnou chuť egyptských pokrmů, ale hlavně úchvatné Rudé moře plné života a dechberoucí podívané. Mezi oblíbené destinace patří Sharm El Sheikh, Hurghada a Marsa Alam.

Národní park Ras Mohamed je situován kolem stejnojmenného mysu na samém jihu Sinajského poloostrova na hranici mezi Suezským a Akabským zálivem. Národní park má dvě části – mořskou a pevninskou.

Vodní část je proslulá zejména skvělou viditelností, korálovými útesy a bohatým podmořským životem. Spatřit zde můžete úchvatné korály a sasanky, více než tisíc druhů pestrobarevných ryb, mořské želvy, manty, barakudy, žraloky, hvězdice, měkkýše, korýše a mnoho dalších zajímavých živočichů. K tomu dramatické skalní převisy, strmé podmořské útesy a hluboké strže. Potopit se můžete také k vraku ztroskotané nákladní lodi. Nejznámější potápěčskou lokalitou je zde Žraločí útes a útes Yolanda.

Pevninská část národního parku Ras Mohamed je převážně pouštního charakteru a pozorovat zde můžete gazely, kozorožce a velké množství ptačích druhů. Na některých místech rostou pásy mangrovníkových porostů.

K výhodám dovolené v Egyptě patří, že zde můžete být prakticky kdykoliv během roku a vždy si užijete teplé počasí. Svou dovolenou můžete strávit odpočinkem na lehátku na pláži a u bazénu, opalováním a koupáním, nebo si užít aktivní dovolenou a vyzkoušet některé z vodních sportů. Obě varianty lze zpestřit zajímavými výlety – ať už za památkami, potápěním nebo třeba jízdou na čtyřkolkách či velbloudech pouští. Egypt toho zkrátka nabízí opravdu hodně a nudit se tu určitě nebudete. A pokud se plánujete jet potápět, není určitě na škodu si pořídit fotoaparát, kterým lze fotit pod vodou.

Pojeďte s CK Blue Style do Egypta a prožijte dokonalou dovolenou svých snů. Ať už vyrazíte v létě, na podzim či na jaře nebo třeba v zimě oslavit vánoční svátky a Nový rok, v Egyptě si to jistě užijete.

Zdroj náhledových obrázků: Shutterstock, Blue Style a.s.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články