O důležitosti kvalitního spánku není důvod pochybovat, avšak přesto jej spousta lidí zanedbává. K tomu, abyste se vyspali do růžova, samozřejmě potřebujete i kvalitní matraci, a proto vám přinášíme tento článek, který vám s jejím výběrem pomůže.

Na velikosti záleží

Než se pustíme do kritérií, jako je tvrdost či tloušťka, rozhodně je potřebné zmínit hned na úvod, že je důležité i to, kolik máme během spánku prostoru. Existuje celá řada různých rozměrů, z nichž si můžete vybírat, a proto je snadné se v této problematice ztratit. Pokud například vybíráte kousek na postel pro pár, rozhodně je ideální matrace 160 × 200, která zajistí dostatek prostoru pro oba nocležníky.
Naopak vybíráte-li pro jednotlivce, bohatě vám postačí matrace 120 × 200.

Matrace Raketa

Když máte zvolený vhodný rozměr, nastává čas pro výběr materiálu. Naprostou samozřejmostí by měla být zdravotní nezávadnost, přičemž jestliže patříte mezi citlivější jedince, tak zvolit nějaký hypoalergenní kousek. Dbejte na to, aby se jednalo o materiál co nejvíce prodyšný a pružný. Rozhodně nešlápnete vedle, když zvolíte studenou či paměťovou pěnu a latex.

Matrace musí odpovídat vašemu věku

To, co mnoho lidí neví, je, že při výběru matrace je důležité zohledňovat i věk a zdravotní stav jedince. Pro starší osoby jsou obecně vhodnější vyšší matrace i postele, a naopak ti mladší se spokojí i tenčím kouskem nízko nad zemí. Tuhost závisí na tom, zda máte potíže s pohybovým aparátem či nikoliv.

V neposlední řadě dbejte hlavně na kvalitu celkového provedení

Věděli jste totiž, že se člověk ve spánku převalí až 60× a každé tohle otočení je na matraci znát? Kvalitní české matrace, které vám vydrží dlouhá léta, seženete například u společnosti Matrace a postele Matex. Mrkněte do jejich e-shopu a vyberte si z pestré nabídky produktů.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články