Letošní léto je pro výlety na horských kolech naprosto ideální. Žádné tropické teploty, díky tomu, že zapršelo, se vše nádherně zelená. Kdyby ještě neútočila klíšťata, tak je to naprostý ráj. Na ty však zapomeňte, sedněte na své horské kolo, a pojďte ho konečně provětrat po skutečných MTB stezkách. Nezapomeňte se však na takový výlet správně vybavit.

Ideální MTB kolo je celoodpružené

Na popojíždění po parcích a silnicích celoodpružené kolo nepotřebujete. Pokud se ale vydáte skutečně do terénu, nebo na některé ze singletrek stezek, je dobré odlehčit svým svalům a kloubům díky celoodpruženému kolu. Nepotřebujete žádná elektrokola, přední i zadní odpružení však rozhodně poznáte – v tom dobrém smyslu.

Pohodlí zajistí správné cyklistické oblečení

V běžných kraťasech, natožpak v džínách, dokonce ani v teplácích se na MTB trasy nevydávejte. Správné cyklistické oblečení je příjemné i při extrémnější zátěži. Cyklistické kraťasy by měly být vypolstrované. Spolu s odpružením kola a měkkým sedlem vám zajistí zážitek bez bolesti zadnice. Dres na kolo pak nabídne zcela jiný komfort než běžné, byť bavlněné triko.

Nezapomeňte na bezpečí

O helmě snad vůbec mluvit nemusím. Ta je naprostou samozřejmostí. Stejně tak rukavice na kolo. Ale pro MTB zážitkové výlety se bude hodit i ochrana páteře, Nemusíte si kupovat žádný samostatný chránič. Pořiďte si praktický „rostoucí“ batoh na kolo s páteřním chráničem. Takové batohy k nám dováží realizátoři českých singltreků – stezek pro MTB.

Speciální batohy koupíte přes internet ve specializovaném MTB e-shopu firmy, nebo v Singletrek Centru na Singltreku pod Smrkem. Mimochodem, co se na svůj výlet s novou výbavou vydat právě sem?

Tak ho konečně pusťte na správnou trasu!

O kom mluvím? O vašem horském kolu. Mnoho Čechů si stále pořizuje horská kola a nevyužívá je pak na správných tratích. Pojďte konečně zjistit, co ve vašem kole vězí. „Pusťte jej z řetězu“ a užijte si to společně!

Napsat komentář

Nové články