Poznejte výhody elektrických krbů a kamen a vykouzlete si doma útulnou atmosféru

Užívat si příjemné teplo a pohodu domova, zatímco za okny úřaduje zima… Taková představa zní více než lákavě. Dnes si podobnou atmosféru navíc zvládnete navodit s maximálním pohodlím a bezpečím, a to dokonce v jakékoli místnosti. Objevte přednosti elektrických krbů a kamen, u kterých můžete relaxovat klidně celé hodiny, aniž by vám v nich „vyhaslo“.

Teplý a stylový domov bez námahy

Elektrický krb je moderní alternativa klasického krbu, která poskytuje teplo bez nutnosti skutečného hoření dřeva. O vytápění se stará výkonné elektrické topidlo ukryté v konstrukci přístroje. Závěsný elektrický krb snadno přiděláte na stěnu, podobně jako například LCD televizi, a to klidně do jakékoliv místnosti ve vaší domácnosti či chalupě. Jedinou podmínkou je dosah elektrické sítě, do které ho zapojíte. Kromě tepla si pak můžete užívat uklidňujícího pohledu do plamenů, respektive jejich velice věrné imitace.

Na podobném principu fungují i elektrická kamna, která byste na základě jejich vzhledu nerozeznali od tradičních kamen, oproti kterým ale vyzařují teplo pomocí zabudovaného topného tělesa. Také u elektrických kamen si můžete užít jejich věrné napodobení ohně. Jsou navíc dobře přenosná a můžete je tak postavit kamkoliv do místnosti, opět s dosahem elektrické zásuvky.

Oproti klasickým krbům a kamnům nabízejí elektrické varianty několik výhod:

· Bezpečnost: Topí, ale bez ohně, což minimalizuje riziko požáru. Neprodukují také žádné zplodiny ani kouř. Jsou tedy naprosto bezpečné.

· Instalace: Jejich instalace je jednoduchá a nevyžaduje komín či obezdívku. Díky tomu se skvěle hodí i do nájemních bytů a nemovitostí, kde není možné stavět klasický krb.

· Údržba: Je minimální, na rozdíl od tradičních krbů a kamen nemusíte nic čistit, pravidelně odstraňovat popel, uhlíky apod. Odpadnou vám také starosti s přípravou dřeva na otop.

· Ovladatelnost a efektivita: Zapnete je jedním stisknutím. Teplotu lze snadno regulovat, energetická efektivita je vysoká a skvěle tak poslouží i jako hlavní zdroj tepla. Některé modely disponují také časovačem vypnutí. Můžete tak jednoduše nastavit, kdy má přístroj přestat topit.

· Náklady: Na pořízení nemusíte vynaložit závratné částky peněz. Pořizovací náklady nejsou velké.

· Estetika: Moderní design a imitace hořícího dřeva přináší do interiéru příjemnou atmosféru. Program imitace ohně lze navíc spustit samostatně, bez vytápění.

Jak vybrat elektrický krb nebo kamna

Při výběru konkrétního modelu vždy zvažte velikost prostoru, kam jej chcete umístit. Další parametry, které byste měli vzít v potaz, jsou celkový design, aby se daný typ hodil do vašeho interiéru, a funkce, které preferujete, jako je dálkové ovládání nebo programovatelné časovače.

TIP: Kamna vždy umístěte dále od stěny, aby kolem mohl volně proudit teplý vzduch. Krb můžete pro lepší autentičnost doplnit o dekorativní imitaci dřevěných polen.

Čím ještě dotvořit útulnou a relaxační atmosféru?

Elektrický krb či kamna už máte a přemýšlíte, jak z místnosti udělat skutečnou oázu klidu? Pro vytvoření pohodlného prostředí jsou klíčové i další prvky, především pak jednotlivé kusy nábytku, z nichž si budete moci relaxační atmosféru plně vychutnat. Vybavte místnost pohodlným sofa, měkkou pohovkou či relaxačním křeslem. Pořídit můžete i populární sedací vaky. Nezapomeňte přidat i další doplňky, jako jsou měkké deky a různě velké polštáře a polštářky, dekorativní koberce a stylové osvětlení, které dokreslí atmosféru. A pokud chcete stimulovat kromě zraku i další smysly, vsaďte i na aroma lampy s vonnými olejíčky a relaxační hudbu.

Teď už nezbývá nic jiného, než si udělat pohodlí a užít si svou chvilku klidu a teplo domova se šálkem dobrého čaje či kávy.

Zdroj náhledového obrázku: avenberg.cz

Napsat komentář

Nové články