Projeďte svět ve stylu low cost cestování 

Cestovat po světě a dovolit si vyrazit i několikrát za rok je snem snad každého z nás. Jenže jak to všechno celé zaplatit? Když člověk ví jak na to, není to tak složité. Připravili jsme pro vás pár tipů, které vám pomohou více cestovat a méně utratit. 

https://elements.envato.com/tourist-couple-traveling-travel-walking-on-street–8Y9869J

Víte kam chcete cestovat?

Když si poprvé vyzkoušíte individuální cestování, tak už nemůžete jinak. Cestováním bez cestovky získáváte absolutní svobodu, máte možnost poznávat nejen památky nebo přírodu, ale i lidi a jejich zvyky. Můžete své plány na místě měnit a ladit si vše na míru. Cesta k nízkonákladovému cestování stojí na dvou základních bodech – prvním je cena letenky a druhou výběr destinace

Pokud si vyberete konkrétní destinaci, a přitom chcete co nejlevnější letenku, budete se muset pravděpodobně přizpůsobit co se času odletu týká. Druhou a mnohem flexibilnější cestou je sledovat levné letenky a když vám do oka padne jak cena, tak zajímavá destinace, kupujete a letíte. 

Levné letenky – kde je najít?

Jak už jsme si řekli o odstavec výše, nejdražší cenou na cestování bývají letenky. Tak jak se k nim dostat? Existují weby, jako je například cestujlevne.cz, které vytipovávají levné letenky nebo upozorňují na promo akce leteckých společností. Druhou variantou je, že budete pravidelně hlídat nabídky nízko rozpočtových leteckých společností a přihlásíte se k odběru jejich newsletterů, takže vám nic neunikne.

Pokud chcete konkrétní destinaci, tak se budete muset pravidelně dívat a sledovat nabídky. Low cost letenky se kterými můžete létat i přes oceán se pak dají shánět na webech německých cestovních kanceláří, které prodávají přebytečné letenky, které neprodaly společně s ubytováním. Tyto letenky jsou levné, ale musíte počítat s odletem z Německa. 

Turisté v horách

Jak se ubytovat ve low cost stylu

Druhým nejvyšším nákladem na cestování je ubytování. Varianty, jak moc levně se ubytujete bude záležet jen na vás a na tom, co si od ubytování slibujete. Pokud nehodláte na dovolené cestovat, ale plánujete zůstat na jednom místě, určitě budete hledat příjemný lokální penzion nebo můžete vyzkoušet exchange ubytování. Jestli se ale chystáte vydat na cesty, pak máte několik možností. 

Nejlevnější variantou je hostel, pokud se nemáte v plánu zdržet déle než dvě noci, pak to může být skvělý a nejlevnější způsob ubytování. Alternativou pak je levný penzion, někdy může být i stejně drahý jako luxusnější hostel, ale budete v něm mít více soukromí. Úplně nejlevnější variantu pak představuje CouchSurfing, kde bydlíte u jiných cestovatelů zcela zdarma. Jediné, co ale musíte udělat je, stát se registrovaným členem CouchSurfing komunity. 

Na co si dát pozor u individuálního cestování

Mnoho začínajících low cost cestovatelů si na začátku klade otázku, zda je vůbec bezpečné se vydat na dráhu individuálního cestovatele. Bezpečné to je, ale je potřeba dodržet některá pravidla. Tím prvním je, registrace do mezinárodního cestovatelského registru DROZD, díky tomu budou úřady vědět kam jste se vydali a kde by vás v případě potřeby měli hledat. Před cestou je nezbytné mít uzavřené cestovní pojištění. 

Studenti pak mohou využít nejlevnější cestovní pojištění s ISIC od UNIQA. Zde se šetřit nevyplatí, protože individuálního cestovatele ohrožuje více rizikových situací, než když si vyrazíte do luxusního hotelového střediska. Na cestách si dávejte zvýšený pozor na zavazadla. V hostelu si ukládejte vše do uzamykatelných skříněk a cenné věci ani doklady nikdy nenechávejte v pokoji ať se jedná o hostel nebo hotel.  Do místa odletu se ideálně nasměrujte i na poslední noc, protože hlavně v zemích třetího světa je doprava poměrně nespolehlivá a mohli byste se dostat do potíží s odletem. Když se budete řídit těmito radami, můžete se směle vrhnout na dráhu individuálního cestovatele a ve stylu low cost cestování můžete projet celý svět. 

 

Napsat komentář

Nové články