Při hledání nového zaměstnání jsem se často setkala s nějakou podmínkou, umět cizí jazyk, mít vzdělání, ovládat tabulky a práci na počítači. Ovšem častokrát je podmínkou řidičský průkaz. A musím si přiznat, že většinou u práce, která je i dobře ohodnocená. Tak jak to vypadá, přišel čas uvažovat o dalším životním kroku a vyrazit zpět do školy. Ovšem tentokrát to bude asi zábavnější, i když kdo ví. Já jsem totiž hrozná trémistka. Na druhou stranu, když to nerisknu, tak nic nezískám.

Hledám vhodnou autoškolu

Bydlím nedaleko Prahy 4, a když jsem pátrala po různých autoškolách, tak mě asi nejvíce sympatická přišla pražská autoškola s názvem Autoškola KING. V ceně totiž mají započítaný nejen výukový materiál, ale také teoretickou a praktickou část. To je super, alespoň se naučím základy při nějaké poruše auta nebo třeba vyměnit kolo. Dále co mě oslovilo, že pořádají kurzy první pomoci. Tak to je dost dobré, protože ze školy si toho moc nepamatuji a takhle je dobré vědět, jak postupovat při nehodě, kdyby se náhodou něco stalo. Na jízdy bych si mohla vybrat třeba i ženu instruktorku. Jen nevím, jestli by bylo lepší auto na manuální řízení nebo automat. Ale to bych se nejspíš poradila. Stejně by mě totiž zajímalo, jestli bych si mohla zároveň udělat řidičský průkaz na motorku.

Nastupuji do autoškoly

Po podané přihlášce a potvrzení od lékaře se vydávám na další cestu. Musím říci, že opravdu milý a vstřícný postoj, mi dodal odvahu a tak nějak ze mě spadla ta prvotní tréma. Dokonce si mohu vybrat, jaké auto budu chtít řídit, na jaké palivo a s jakou převodovkou. Teď už mi dokonce ani nevadí, kdo mě bude učit řídit vůz, protože je zde příjemná atmosféra a vypadá to, že instruktoři budou všichni hodně trpěliví. Dokonce si splním i svůj sen, a když vše dobře dopadne, tak budu mít řidičský průkaz i na motorku.

Musím říct, že mě tato autoškola v Praze 4 velmi překvapila svojí nabídkou. Nedělají pouze klasické kurzy, ale také poskytují různá poradenství v oblasti dopravy, pojištění, pořádají školení profesionálních řidičů nebo připravují i nové učitele autoškol. Také vidím jako suprovou věc to, že pokud jste dlouho neřídili, tak se můžete přihlásit na kondiční jízdy a instruktoři autoškoly Vám pomohou získat zpátky důvěru na silnicích a za volantem.

Škola hrou

Tak přesně bych nazvala jízdy na motorce. Byla to docela sranda, jízda mezi kužely nebo jsem nesměla jet rychleji, než učitel šel a tak dále. Asi mě to bavilo víc, než jezdit s autem. Ale také mě neminula pochvala, že jsem šikovná. Tak prý jestli si nechci rozšířit řidičský průkaz třeba na autobus. Je vidět, že tu mají všichni smysl pro humor. I když kdo ví. Vrátit se mohu vždycky a přihlásit se třeba na nákladní vůz s vlekem.

Ptáte se, jak to dopadlo? Skvěle, teď už mohu napsat do životopisu, že mám řidičský průkaz na skupinu A a B. Málem jsem zapomněla. Víte, že zde můžete dělat autoškolu i v jiném jazyce? Není problém vyučovat v anglickém, německém nebo ruském jazyce, což je výhodou pro cizince. Navíc, pozor, studenti a maminky na mateřské dovolené mají slevu. Tak vzhůru za plněním svých snů.

Jeden komentář u “Řidičský průkaz je podmínkou”

  1. ladaB napsal:

    Řidičský průkaz vlastním od 18 let a jsem ráda, že jsem si ho pořídila. Nikdy totiž nevíte, kdy se vám to bude hodit. V zaměstnání mi kolikrát firemní auto šéf půjčil, když potřeboval něco zařídit a neměl čas. Tahat nákupy v ruce by se mi taky nechtělo, tak stačí sednout do auta a zajet tam, kam člověk potřebuje. Přivézt manžela z nějakého srazu taky není problém. Mít řidičák je prostě užitečná věc.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články