Rozdílné ženské versus mužské problémy duše

Ne nadarmo se říká, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu, obě pohlaví totiž některé emoce a životní postoje vnímají úplně jinak. Někdy může být naše soužití složité, stačí však trocha respektu a empatie, abychom se navzájem pochopili.

Ženská psychika

Často se říká, že ženy jsou citlivějším pohlavím, psychicky však mohou být odolnější než muži, jen k řešení svých problémů přistupují jinak. Řadě žen stačí jako pomoc pouze se vypovídat, potřebují vědět, že tu pro ně někdo je. Ženy jsou náchylnější k negativním změnám, které muž třeba ani nezaznamená. Tato citlivost však zajišťuje včasné řešení problémů, dokud se nejedná o velkou komplikaci, jsou totiž ochotné o problémech mluvit a hledat tak řešení. Ženský svět je velmi emocionální a křehký, žádá si značnou péči.

Mužská psychika

U mužů se obecně dá říci, že si více potrpí na věci a děje, které jim pomohou dosáhnout cíle. Jsou soustředěni na výkonnost, jejich spokojenost se odvíjí od schopnosti dosáhnout výsledků. Mají pocit, že se se svým problémem musí vypořádat sami, a proto se na něj velmi soustředí a mohou opomínat své okolí. Jestliže se rozhodnou přistoupit k možnosti, kdy se se svým problémem svěří, většinou se nejedná o potřebu emocionální podpory, spíše žádají návrh na řešení.

Partnerské soužití

Soužití ženy a muže ve vztahu může být často oříškem. Samozřejmě se nedají generalizovat vlastnosti pohlaví, přeci jen jsme každý jedinečný a výjimečný. Právě z důvodu rozdílnosti není jednoduché najít k sobě životního partnera, žádá si to spoustu trpělivosti, pochopení, přizpůsobování, a především poznávání toho druhého. Základem při řešení společných problémů je komunikace, snažte se najít společnou cestu, která vás dovede k vytouženému cíli.

Psychické problémy si nevybírají dle pohlaví, proto je důležité soustředit se na pomoc a podporu, které uleví každé duši. Buďte tu pro druhé a zároveň se nestyďte říct si o pomoc, jestliže ji potřebujete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Nové články