Rozdílné ženské versus mužské problémy duše

Ne nadarmo se říká, že ženy jsou z Venuše a muži z Marsu, obě pohlaví totiž některé emoce a životní postoje vnímají úplně jinak. Někdy může být naše soužití složité, stačí však trocha respektu a empatie, abychom se navzájem pochopili.

Ženská psychika

Často se říká, že ženy jsou citlivějším pohlavím, psychicky však mohou být odolnější než muži, jen k řešení svých problémů přistupují jinak. Řadě žen stačí jako pomoc pouze se vypovídat, potřebují vědět, že tu pro ně někdo je. Ženy jsou náchylnější k negativním změnám, které muž třeba ani nezaznamená. Tato citlivost však zajišťuje včasné řešení problémů, dokud se nejedná o velkou komplikaci, jsou totiž ochotné o problémech mluvit a hledat tak řešení. Ženský svět je velmi emocionální a křehký, žádá si značnou péči.

Mužská psychika

U mužů se obecně dá říci, že si více potrpí na věci a děje, které jim pomohou dosáhnout cíle. Jsou soustředěni na výkonnost, jejich spokojenost se odvíjí od schopnosti dosáhnout výsledků. Mají pocit, že se se svým problémem musí vypořádat sami, a proto se na něj velmi soustředí a mohou opomínat své okolí. Jestliže se rozhodnou přistoupit k možnosti, kdy se se svým problémem svěří, většinou se nejedná o potřebu emocionální podpory, spíše žádají návrh na řešení.

Partnerské soužití

Soužití ženy a muže ve vztahu může být často oříškem. Samozřejmě se nedají generalizovat vlastnosti pohlaví, přeci jen jsme každý jedinečný a výjimečný. Právě z důvodu rozdílnosti není jednoduché najít k sobě životního partnera, žádá si to spoustu trpělivosti, pochopení, přizpůsobování, a především poznávání toho druhého. Základem při řešení společných problémů je komunikace, snažte se najít společnou cestu, která vás dovede k vytouženému cíli.

Psychické problémy si nevybírají dle pohlaví, proto je důležité soustředit se na pomoc a podporu, které uleví každé duši. Buďte tu pro druhé a zároveň se nestyďte říct si o pomoc, jestliže ji potřebujete.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články