Vybrat svatební šaty pro nevěstu není jednoduché

Obvykle se však hovoří jen o nevěstě a jejích svatebních šatech. Ta je samozřejmě v tento den nejdůležitější, ale na druhou stranu je velice opomíjená nutnost si zvolit správný outfit i u žen, které jdou na svatbu jako hosté.

Respektujte přání nevěsty

Poprosila vás nevěsta, abyste si zvolili určitou barvu nebo provedení, jako například délku sukně či zdobení? Je možné, že jste sice měla vlastní plány, které vám tímto byly překaženy, ale pamatujete, že v tento den se jedná především o novomanžele. Respektujte jejich přání, a pokud to jen bude možné, zařiďte se podle něj.

Budoucí nevěsta má hodně práce s tím, aby vše dobře sladila. Svou neochotou s ní spolupracovat jen přiděláváte další starosti. Důvodem prosby je téměř vždy celkový efekt svatby, ne potřeba za vás rozhodovat nebo kazit váš krásný vzhled.

Dbejte na vhodnost oblečení

Existují jasně daná pravidla, co by si dámy na svatbu jako hosté určitě brát neměly. Zaprvé to jsou bílé šaty, které jsou výsadou nevěsty.

svatební šaty z ůjčovny

Jednoduché a málo zdobené svatební šaty můžete po domluvě s nevěstou zvolit, pokud sama má bohaté a zdobené. Neměl by si vás nikdo splést. Také dbejte na celkový styl svatby. Příliš velké odhalené výstřihy, nohy a ramena nejsou vhodné na:

  • Svatba v kostele (krom nevhodnosti vám bude i pořádná zima)
  • Konzervativnější svatby, kde je vše spíše jemné a romantické
  • Na každou svatbu, když vám to věk nebo vaše postava nedovolují

Jde to i neformálně

Samozřejmě vždy záleží na stylu dané svatby a na přání nevěsty, ale čím dál více se vyskytují svatby, kde není formální oblečení tolik vyžadováno.

Pokud se pár bere například na louce, natož jako milovníci adrenalinu například na vysoké hoře či na divoké řece, je jasné, že po vás vysoké podpatky a společenské šaty až na zem nebude nikdo vyžadovat.

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky