Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších dovolenkových destinací

Většina lidí zavítá jen na sever a svůj týdenní pobyt stráví většinou na pláži a koupáním v moři. Chorvatsko ale nabízí mnohem více, než se jen může zdát. Za návštěvu například stojí Kvarnerský záliv. Nalezneme jej na severu Chorvatska mezi Istrií a Dalmácií. Je obklopený nádhernou přírodou, kterou tvoří zalesněné pohoří. Tím je prakticky chráněný před ostrými větry a zpříjemňuje zároveň pobyt na plážích, které se rozprostírají kolem. Nicméně je zde k nalezení daleko více. Majestátní hory, úrodná údolí, zátoky, jeskyně a malé ostrůvky. K nejznámějším ostrovům patří Krk, Cres, Lošinj a Rab. Každé z těchto míst může nabídnout neskutečný zážitek, někde na nás dýchne kus historie, jinde zase úžasné wellness.

Ubytování v ráji

Skutečně každé místo je tak jedinečné a v mnohém vás obohatí svojí kulturou. Díky tomu je zde mnoho různých hotelů, domků, apartmánů, dokonce i vybavených přístavů, které uspokojí nejednoho milovníka jachtingu. Pokud někoho baví kempování, tak na ostrovech nalezne mnoho krásných a dostupných míst, ze kterých je velmi příjemný výhled. Díky tomu jsou tato místa vhodná i pro rodiny s dětmi.

Chorvatsko je celkově velmi pohostinné a nabídka hotelů je poměrně širokého zaměření. Poskytují zde veškerý komfort, který k pobytu můžete jen potřebovat a je v podstatě jedno jakou destinaci si zrovna vyberete. https://www.hrvaska.net/cz/hotely/ je toho jasným důkazem.

Například na ostrově Lošinj jsou pro vás připraveny hotely, které se specializují na wellness, nejvíce na aromaterapii. Převážně využívají svých vlastních zdrojů. Roste zde totiž přes 230 různých bylinek, které se používají nejen k relaxaci, ale také na výrobu domácích ovocných likérů a bylinkových čajů.

Chorvatsko není jen dovolená strávená na pláži

Je pravdou, že je zde nejen nádherné moře, na mnoha místech lemované zelenou přírodou, ale také skutečně krásná příroda. Až to mnohdy vypadá, že se tu zastavil čas. Národní parky odkrývají tajemství indiánských stezek, na kterých se lze setkat s různými druhy živočichů. Zkrátka je zde stále co objevovat.

Naplánovat si dovolenou do Chorvatska může být celkem pěkné dobrodružství. Ubytování je možné si zajistit podle toho, co vám bude nejvíce vyhovovat. Hrvatska.net vám nabízí nejen mnoho možností, ale rovnou i rezervaci vybraného hotelu nebo jiného zařízení. Pak nebude problém si pronajmout třeba kamenný domek nedaleko moře s plným vybavením. Inu je čas si naplánovat dovolenou svých snů.

Napsat komentář

Nové články