Plánujete koupi nebo prodej bytu? Praha nabízí v každé městské části různorodé podmínky bydlení. Všechny čtvrti jsou přitažlivé, ale každá jiným způsobem. O jaké bydlení je největší zájem a kde se vyplatí koupit a prodat byt?

Nejžádanější lokalita? Vítězí Praha 5

Smíchov je nejvyhledávanějším místem, kde lidé pořizují bydlení. Má totiž mnoho výhod, které si její rezidenti dobře uvědomují. Nejenže se nachází velmi blízko centra metropole, kam se dostanete doslova za pár minut, ale zároveň nabízí množství míst k rekreaci, krásnou přírodu a v neposlední řadě i dobrou občanskou vybavenost a ruch a zábavu velkoměsta.

Na území Prahy 5 se rozkládá jedna z nejhezčích přírodních rezervací – Prokopské údolí. Oblast plná skalnatých a vápencových útvarů, jezírek, cyklostezek i dětských hřišť láká k odpočinku v jakémkoliv období. Na Smíchově vedle toho najdeme řadu parků, připomínajících dobu, kdy se zde rozkládaly vinice. A také historické usedlosti, které dříve sloužily jako statky nebo viniční domy.

Dnes Praha 5 láká rodiny, které vyhledávají klidnější místa. Bydlení například hledají v jejích vilových čtvrtích, u nichž oceňují klid, pohodu a blízkost přírody. Vedle toho se sem stěhují i mladí lidé, kteří oceňují pulzující život a množství zajímavých podniků kolem Anděla.

 

Praha 4 nabízí rozmanitý výběr

K populárním lokalitám patří rovněž Praha 4. Ta je jednou z nejrozsáhlejších částí hlavního města. Proto také nabízí skutečně rozmanitý výběr co se bydlení týče. Najdeme tady moderní Pankrác, téměř venkovskou atmosféru kolem Kunratického lesa nebo tu nejluxusnější vilovou zástavbu v Podolí.

Místa kolem Vltavy dlouhodobě přitahují pozornost, především rodin a lidí, kteří upřednostňují klidnější žití. Braník nebo Modřany se rozkládají přímo u Vltavy. Její upravený břeh přímo vyzývá k jízdě na kole, bruslení, běhu nebo procházkám. Třeba Braník, byť se nachází jen pár minut tramvají od hlavního centra, je čtvrť sama pro sebe, uchovávající si sousedskou soudržnost a samostatnost.

Prestižní adresu zajišťuje Praha 6

Bydlení na Praze 6 patří sice k tomu nejdražšímu, ale přesto se těší vysokému zájmu. Zejména Dejvice jsou v hledáčku nového bydlení na předních příčkách. Celá Praha 6 pak má jedinečnou atmosféru, kterou si uchovala z dob 19. a 20. století.

V minulosti se tu koncentrovala bohatá část obyvatel. Ulice jsou široké a navržené ve velkorysém stylu, domy jsou daleko od sebe a skýtají dostatek světla a prostoru. Budovy jsou oddělované zelení a staré činžovní domy s fascinujícími fasádami střídají nejbohatší vilové čtvrti. Zároveň se Praha 6 doslova tiskne na Pražský hrad. Živá historie je tak skutečně na dosah.

Luxus nevyprchal ani v okrajových částech „šestky“. Tady se rozprostírá přírodní rezervace Divoká Šárka, kolem níž vzniká mnoho lukrativního vilového bydlení. Zkrátka bydlení na Praze 6 vždy znamenalo a stále znamená prestižní adresu.

Svéráznou tvář si uchovávají Žižkov a Holešovice

Kdo netouží po nablýskaných fasádách a dává přednost hipsterské a bohémské náladě, bude hledat byt v oblasti Žižkova nebo Holešovic. Obě městské části nabízejí nevšední život plný tradičních hospod, svébytných podniků a jedinečné kultury.

Do jejich tváře se vryla jejich industriální minulost. V Holešovicích vyrostlo mnoho továren a výroben, na Žižkov se zase stěhovalo dělnictvo a chudší vrstvy. Tuto minulost pociťujeme ve zdejších ulicích dodnes. Není to na škodu. Naopak. Obě čtvrti se naučily svůj potenciál jaksepatří využívat a žijí svým vlastním životem, přitažlivý pro všechny mladé duchem.

Neopomenutelnou výhodou Žižkova a Holešovic je skutečnost, že ceny bytů se tu drží na nižších příčkách než v jiných čtvrtích. To zájemce o bydlení právě zde rozhodně potěší.

Láká nejen Praha, ale i její okolí

Jen těžko bychom dnes hledali v hlavním městě čtvrť, která by nebyla atraktivní. A to nejen kvůli tomu, že se Praha díky mnoha developerským projektům revitalizuje. Hlavní město bude i do budoucna přitahovat velké množství lidí, kteří tady chtějí zapustit kořeny, nebo minimálně začít kariéru. A určitě si zde najdou bydlení podle svého gusta. Každá městská část je totiž skutečně jináí.

Roste také počet lidí, kteří opouštějí rušný střed Prahy a vydávají se hledat bydlení do jejích okrajových částí. Východní i západní část Prahy přesahující do Středočeského kraje jsou alternativou především pro rodiny, které jsou ochotny dojíždět za prací, pokud získají klidné bydlení za rozumnější cenu.

V jaké pražské části byste chtěli žít vy?

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články