Vinařství a penzion Dvůr pod Starýma Horama, místo na vinařských toulkách po České republice

Cestovat po naší republice je skutečné dobrodružství, je tolik krásných míst, které stojí za navštívení.

Měla bych pro Vás tip na výlet, z kterého si rozhodně neodvezete jen pěkné zážitky, ale také hezké vzpomínky. Vydáme se poblíž Uherského Hradiště, do Boršic. Obec se nachází na úpatí pohoří Chřiby. Jak již tušíte, tak jsme navštívili vinařském území.

Pokud byste si udělali výlet na rozhlednu Floriánka, tak určitě neuděláte chybu.
Její název je odvozen od místní vyšlechtěné odrůdy vinné révy – Floriánka. Tato dřevěná rozhledna s ocelovým točitým schodištěm nám poskytne nádherný pohled na pohoří Bílých Karpat, včetně Javořiny, údolí Moravy, pohoří Chřiby, Stříbrnické paseky nebo Buchlov. Je tu skutečně nádherně, že zatoužíte poznat i jiné okolní památky. Ovšem má to malý háček, den vám na objevování a kochání se přírodou, stačit nebude.

Vezměte si pár dní volna a navštivte vinařský penzion Dvůr pod Starýma Horama

Místní vinařství nabízí vlastní komfortní ubytování v penzionu, kde si můžete odpočinout.
A nejen to. Čekají zde na vás další nevšední zážitky spojené s vinařskou tradicí Slovácka.

Můžete využít jejich nabídky a posedět ve stylových sklepních prostorech, případně navštívit muzeum a třeba i zažít pravou degustaci jejich vína.

Vinařství se snaží zachovávat tradici a má v produkci asi 25 000 láhví s širokou škálou odrůd, hlavně vysazovaných v Boršicích nebo blízkém okolí.

Můžete ochutnat Muller Thurgau, Muškát Moravský, Veltlínské zelené, Rulandské bílé, Ryzlink rýnský, Neuburské, Tramín červený, Sauvignon, Frankovku, Rulandské modré a Zweigeltrebe.

Pokud budete unaveni po celodenním výletu, tak Vás rozhodně potěší Relax zóna.
Není nad to, na chvíli vypnout a nechat svoje svalstvo odpočinout v sauně s vířivou vanou. A se skleničkou kvalitního vína se pak snadněji plánují další výlety.

Navštívit můžete nedaleký zámek Uherský Ostroh, Hrad Buchlov, Archeoskanzen Modrá a další památky. Pokud vám nebude dělat problém, o 30 km dále, tak můžete navštívit Aquapark Uherský Brod, přehradu Luhačovice, ZOO Hodonín, Kroměříž nebo Strážnici. Možností je tu opravdu mnoho.

Z Vašeho výletu si můžete odvézt kvalitní víno, které stojí za ochutnání.

Když Vám víno z dovolené dojde, můžete nakoupit na  e-shopu Vinařství DVŮR pod Starýma Horama.

Podle Vašeho výběru Vám ochotně láhve vína zašlou.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Nové články