V Dolním Benešově se vyloví každým rokem více než tisícovka metráků ryb z rybníku Nezmar.

Rybníky se vypouštějí od konce září do poloviny listopadu. Jako první přichází na řadu ten vůbec největší na Opavsku, dolnobenešovský Nezmar.

Nejvíce bylo opět kaprů, asi devadesát procent. Zbytek tvořili amuři, tolstolobici a hodně dravých ryb. Celé to trvá asi jeden měsíc. Jako první se zastaví přítok vody a v posledním týdnu se začne s odpouštěním vody.

náš výlet k výlovu rybníku Nezmar

Samotný výlov Nezmaru proběhl o prvním listopadovém víkendu.

Jde o akci, na kterou se každoročně sjíždějí řady lidí ze širokého okolí a je mezi lidmi známá a vyhledávaná. K vidění je ukázka z klasického rybářského řemesla – výlovu rybníka.

Návštěvníci si mohou přímo u rybníku  zakoupit živé, právě ulovené ryby, ale i rybí speciality, které se připravují na stáncích prodejců. Jako doprovodný program byla  výstava prodej okrasných bazénových ryb do zahradních jezírek nebo akvárií.

Je zde vždy i hodně jiného stánkového prodeje od občerstvení, různé věcí do kuchyně, nebo textil pro děti i dospělé. Parkování je na parkovišti před sádkami.

1 kg kapra stál  60 Kč, candát za 1 kg 340,- Kč.

My si tam udělali s rodinou na výlov celodenní výleta pěkně jsme si vše užili. Atmosféra byla vynikající, občerstvení a rybí pochoutky taky. Příští rok půjdeme znovu. Roman

Chodíte taky na výlovy rybníků ve Vašem okolí?

Pokud ano, napište kam, třeba si zajedeme jinam na Vaše doporučení.

Já se chystám na hory, vyhrává ubytování Šumava

Jeden komentář u “Výlov rybníku Nezmar”

  1. ladaB napsal:

    Na výlovu rybníku jsme nikdy nebyli. Když chci čerstvou rybu, zajedeme do rybárny a můžeme si vybrat, co chceme. Většinou bereme živého kapra.

Napsat komentář

Nové články