Nejen ve vánočním čase je zapotřebí přemýšlet nejen nad vhodným a hezkým dárkem, ale také nad vhodným zabalením dárku. Nkteré dárky lze zabalit do hezkého balicí papíru, jiné vyžadují použití pevné krabice nebo krabičky. Zvláště dražší dárky nebo dárky vyloženě designové nebo estetické si vyloženě vynucují použití vhodn dárkové krabičky.

Jaké jsou vhodné dárkové krabičky?

Rozdělit dárkové krabičky lze podle více kritérií. Jedním z nich může být materiál použitá na výrobu dárkové krabičky. Nejčastěji bývají dárkové krabičky z papíru a to z různých druhů papíru. Vůbec nejčastěji se na výrobu dárkových krabiček používá vícevrstvá lepenka – karton. Tohoto papírového materiálu existují téměř nekonečné varianty. Dále pak můžeme dárkové krabičky dělit podle toho, jestli mají okýnko. Dárkové krabičky s okýnkem se pouřívají v případech, kdy je vhodné, aby byl předmět v krabičce rovnou viditeůný.

Velice oblébené jsou dárkové krabičky z ručního papíru. Oblíbené jsou zvlíště tam, kde se používají dárky spíše přírodního charakteru, jako jsou třeba ručně vyráběná mýdla, různé ručně vyráběné šperky a ozdoby mebo třeba zajímavé jídlo. Dárkové krabičky z ručního papíru působí díky svému nezaměnitelnému vzhledu vždy originálně a potěší každého obdarovaného.

Jak správně zabalit dárek

Přeprava především křehkých dárku není jednoduchá a měla by se jí věnovat náeřitá péče a pozornost. Dárek lze v krabičče utěsnit zmačkaným speciálním papírem, je možné použít také speciální plastové výpně naplněné vzduchem. Další možností je použití bublinkové folie. Unikátní vlastnosti bublinkové folie zabazpečí dárek proti poškození nebo zničení. Kvalitní bublinková folie je běžně k dostání ve specializovaných obchodech nebo v papírnictvích.

4 komentáře u „Zajímavé dárkové krabičky z přírodních materiálů“

 1. Vera napsal:

  Když jsem byla malá, tak jsme ve škole dělali krabičky z pohlednic, které jsme sešívali bavlnkou.
  Na Vánoce některé dárky balím do vánočního papíru a zdobím mašlí. Ostatní dávám do koupených taštiček. Když dávám peníze, tak do vánočních obálek, které si vždycky koupím na poště.

 2. bobalka napsal:

  Dárky balíme klasicky balícím papírem, menší zase do dárkových taštiček. Kdysi jsme dělávali šité krabičky z pohlednic, byla to taková móda, dnes by to vyšlo pěkně draho.

  1. ladaB napsal:

   na tohle si pamatuji, na ty krabičky z pohlednic, a nejen krabičky-dělaly se různé tácy, pohledy se obšívaly ozdobným stehem a kupodivu docela dlouho vydržely … také různé mísy na ovoce – u nás to dělal kdysi jeden pán i na objednávku, jen jste přinesli pohlednice a on vám za pár korun vytvořil to, co vy neumíte … 🙂

 3. ladaB napsal:

  Dávám si záležet, aby byly dárky pěkně a dobře zabalené. Buď použijí balící papír, nebo papírové tašky s hezkým motivem. Jako dárky pro vnučky používám spíš ty tašky, protože se někdy snaží rychle rozbalit dárek a nejde jim to :-).

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články