Dětský pokoj si při zařizování vyžaduje trochu kreativity, aby byl ve výsledku veselý. Jestli jí sami neoplýváte, zkuste načerpat inspiraci přímo v obchodech. Jistě vám padne do oka nějaký pěkný doplněk, který nudný pokoj promění v překrásné dětské království. Máme pro vás tři tipy na takové doplňky, co mají tuto kouzelnou moc.

Postel, skříně a stůl je samozřejmě také možné pořídit v dětském barevném provedení. Tyto drahé kusy nábytku ovšem většina lidí pořizuje třeba i na celý život. Oproti tomu textilní doplňky jsou levné, takže si je můžete dovolit během růstu a dospívání děťátka vyměnit. Čím udělat radost těm menším?

1. Koberec se silnicemi

Máte chlapečka? Pak mu do dětského pokoje dejte dětský koberec silnice. Můžete jím pokrýt celou podlahu, nicméně to se dostanete opět k původnímu problému. Až vyroste, bude potřeba měnit celý koberec. Lepší variantou jsou tedy kusové koberce se silnicemi. Mimochodem, koberec s růžovou silnicí a hrady je vhodný i pro holčičky. Žijeme ve společnosti, kde se propaguje genderová rovnost, tak proč by si vaše holčička nemohla jezdit s autíčky? Ostatně, i Barbie panenka se občas vydá autem někam na výlet.

2. Povedené povlečení

Naprostou nezbytností je hezké povlečení s dětským vzorem. Krteček, zvířátka, Minnie & Mickey Mouse nebo Spiderman. Záleží na věku a preferencích vašeho dítka. Když mu pořídíte povlečení s oblíbeným hrdinou, jistě bude večer ochotněji chodit do postýlky. Navíc se dá sehnat i dětské prostěradlo s obrázky.

3. Deka nejen do postýlky

Víte, kde se člověk, a to nejen v dětství, cítí bezpečně? Schovaný pod peřinou, případně zachumlaný v teplé dece. Pořiďte tedy svému dítku nějakou hezkou deku. Dětské deky se opět vyrábí se zvířátky i oblíbenými pohádkovými hrdiny. Některé deky vypadají jako pončo, dají se navléknout na hlavu a na ruce. Nemusí s nimi tedy chodit jen do postele, obléknou si je například po koupeli.

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky