Láhev lahodného sektu musí urazit kus cesty.

V Německu je nejoblíbenější značkou perlivého vína Rotkäppchen a vyrábí se v Sasko-anhaltském Freyburgu.

Pokud máte rádi sekt a zajímá vás, jak vzniká tato uznávaná značka, můžete navštívit vinařské městečko Freyburg. Jedná se o nejsevernější vinařskou oblast v Evropě a místní jí říkají Toskánsko severu.

Freyburg je vzdálený zhruba 3 hodiny od Prahy. Nabízí zde nejen prohlídky, degustace, ale i neobvyklé programy, které pak dokážou rozhodně nadchnout nejen znalce sektů.  Dle programu a nabídky je zde určeno vstupné, které je od 8 eur směrem nahoru.

Jen malinko nahlédneme do historie

 • 26.9.1856 založili bratři Moritz a Julius Klossovi spolu s přítelem Carlem Foersterem obchod s vínem a tím se začala psát historie firmy.
 • 1858 byly vyrobeny první lahve s nápojem podle originální metody zpracování šampaňského.
 • 1894 vznikl název  Rotkäppchen, zřejmě podle červeného obalu na hrdle – pokrývka hlavy, karkulka, což je v němčině Rotkäppchen.
 • Firma nabízí 7 druhů sektu, z toho jsou 2 nealkoholické.

Jak tento sekt skladovat?

Skladovat ho můžete, jak dlouho chcete, ale archivováním jeho kvalitu nezvýšíte. Používat se dá prakticky ihned poté, co opustí sklep.
Stojící láhve uložte na chladném a tmavém místě. Otevřené dejte do lednice, ale uzavřete speciální sektovou zátku.

Pozor – při přípitku pouze jemně ťukněte, aby vám moc nevyprchal oxid uhličitý.

3 komentáře u „Cestování za vínem do Německa“

 1. ladaB napsal:

  Máme tu obchod, kde se dají koupit výborná vína, ale i v dárkovém balení – třeba jako kapr, vzpínající se kůň, nebo dámská bota (lodička), ale i tvrdý alkohol v krásných lahvích, ale i kvalitní rum v lahvi hrad či třílitrovou lahev rumu :-). Také tu najdete i různé krásné zapalovače různých tvarů a materiálů, nebo také nádherné velké bonboniéry formátu televize :-). Pokud chci hezký dárek třeba k jubileu, tak jdu přímo tam.

 2. rojak napsal:

  Za dobrým vínem nemusím jezdit až někde do Německa. Na Jižní Moravě jsou místa kde si můžete posedět u dobrého vína také.

 3. ladaB napsal:

  jjo, mám ráda bublinky, ať už je to jen soda, limonáda nebo sekt. Dnes jsme si také bublinkami připili. 🙂 – alkoholickými …

Napsat komentář

Nové články