Vycestovat do zahraničí není již takový problém, jak tomu bývalo v dřívějších dobách

Díky otevřeným hranicím se dá udělat výlet do různých koutů světa a prožít tak dovolenou svých snů. A jak je známo, každý z nás má ten sen jiný. Někdo bude lenošit na pláži a užívat si sluníčko a čistě průzračnou mořskou vodu, jiný zase miluje turistiku a bude prozkoumávat okolní přírodu a poznávat místní zvyky. Zkrátka každý si ten svůj čas dovolené užije jinak, přesto je tu jedna společná věc pro všechny.

O tom, že při cestování je nezbytné pojištění, není třeba vůbec diskutovat

Nikdo totiž nemůže tušit, co se může na cestách přihodit. Riskovat a ušetřit pár stovek korun se skutečně nevyplácí. V zahraničí se totiž i jen malý zákrok u zubaře může proměnit v hotový katastrofický scénář. Kdo jednou takovou bolest zažil, tak zajisté ví, že se přihlásí sama a mnohdy v pěkně nevhodnou chvíli.

To se samozřejmě týká i takových sportovních dovolených, na kterých se lyžuje nebo se věnuje rizikovým sportům.

V základním tarifu cestovního pojištění je zahrnuto i ošetření při úrazu, který vznikl při běžné sportovní aktivitě na vaší dovolené. Nejedná se ale o krytí rizika při rizikových sportech.

Pokud cestujete s úmyslem provozovat některý z rizikových sportů, je lepší si vždy dopředu zjistit, zdali vám tato rizika vybraná pojišťovna kryje.
Nezapomeňte na to, že i vysokohorská turistika může být se zvýšeným rizikem úrazu.

Uzavření pojistné smlouvy je rychlé

Už dávno skončila doba, kdy se muselo pojištění chodit sjednávat přímo na pobočku a tam si vystát dlouhé fronty. V dnešní elektronické době si cestovní pojištění do zahraničí sjednáte online. Doma si pohodlně sednete k počítači a na příslušných stránkách pojišťovny si vyberete tu pojistku, která bude nejvíce vyhovovat vašim požadavkům. Sami si můžete zvolit, který pojistný balíček cestovního pojištění chcete.

Co vše si můžete v balíčku pojistit:

  • pojištění léčebných výloh, úrazu – prakticky se bude vztahovat na jakékoliv nutné zdravotní ošetření a léky.
  • pojištění asistenčních služeb – je to něco jako moc dobrý přítel na telefonu, který zajistí veškeré potřebné věci, včetně právní pomoci při nehodě atd.
  • pojištění odpovědnosti za škodu – rozbít nebo poškodit něco třetí osobě nemusí být zrovna úmysl, a přesto se to stává, nechte na pojišťovně, ať to za vás vyřídí
  • pojištění letadel – to zrovna není myšleno při pádu, ale když se zpozdí let asi o 6 hodin nebo se ztratí zavazadlo, tak dostanete finanční vyrovnání
  • a mnohé další, které jsou vždy uvedeny v nabídkách dané pojišťovny

Cestovní pojištění, sestavené na míru, vám dá možnost si dovolenou skutečně užít plnými doušky až do konce

Pokud máte sjednáno cestovní pojištění, nemusíte se obávat žádných problémů, které by se vyskytly z důvodu zranění, ztráty zavazadel nebo nemoci. Pokud by se stala skutečně nějaká pojistná událost, asistenční služba je připravena zodpovědět veškeré dotazy a je vám plně k dispozici.

Štěstí je sice hezké, ale vrtkavé, rozhodně se nevyplatí na něj spoléhat, lepší je hra na jistotu a řádně se pojistit, i kdyby se jednalo o pouhý den zahraničního výletu.

Napsat komentář

Nové články