Co si takhle vyrazit na dobrou pěší procházku, prazáklad veškeré turistiky

A nejlépe se podívat do hor, kde je svět ticha, nádherný vzduch a o dalekém rozhledu snad ani mluvit nemusíme. Lákavá nabídka, tak připravit batohy a hurá do hor.

U nás sice nikdo nenalezne žádné velehory, ale na druhou stranu máme skutečně velké množství půvabných kopců a různých vršků, které lákají svojí krásou a mnohdy samotnou panenskou přírodou.

Do našich hor vyrážíme mnohdy sami, s partnery nebo celou rodinou. I když se o horách říká, že jsou velmi nebezpečné, přesto lákají k prozkoumání. Tady je tak trochu ten zádrhel, kdy právě nebezpečné se stávají těm, kteří nerespektují daná pravidla. Taková pravidla platí u nás i pro zahraniční horskou turistiku. Jen pak si můžeme dokonale tyto skvosty vychutnat. A nezapomeňte přibalit huskoviny.

  1. Kam se letos vydáme?

Přesně tak začíná celkové plánování našeho výletu a trasy. Musíme zvážit všechny možnosti, aby výlet do hor se vydařil a každý účastník si ho do sytosti užil. Trasa se musí vždy naplánovat podle toho, kdo se zrovna výstupu bude účastnit. Vhodné jsou i karimatky na odpočinutí.

  1. Na horskou turistiku se musíme pořádně vybavit

Každé roční období je naprosto jiné a v dnešní době dokáže počasí překvapit kdekoliv, natož na horách. Zde se především vyplatí mít pořádnou obuv. Zejména ne novou, na kterou jsme si ještě pořádně nezvykli. Turistická obuv musí být pevná a pohodlná a neměl by se rozhodně podcenit ani výběr podrážky. Trekové boty ovšem nejsou jediný výběr, který je nutný dobře zvážit. Další na řadu přichází batoh, který bude ukrývat nejen pití a dobroty na cesty, co poskytnou energii na další výšlap, ale také by měl být vyhovující se svými parametry. Nesmíme podcenit outdoorové oblečení, přece jenom nás má svým způsobem chránit před větrem, sluncem a dalšími přírodními vlivy.

  1. Dá se vůbec naplánovat počasí?

Dnešní moderní technologie naštěstí mají taková zařízení, že se dá určit alespoň přibližný vývoj počasí. Existují různé aplikace, které se soustředí na daný čas a tak si lze trasu i pozměnit v případě hrozícího zhoršení počasí. Hory by se neměly podcenit, dobrou volbou bude warmpeace.

  1. Cíl je jasný, ale měl o něm vědět ještě někdo blízký

Svoje plány nemusíme zrovna křičet do světa. Ani to, že si berete stany a budete pár dnů pryč. To moc rozumné není, ti nejbližší by vždy měli vědět, kam jedeme, co plánuje, a také bychom se měli pravidelné ozývat.

  1. Horské zkratky pro nás neexistují

Zakázané ovoce sice může dobře vypadat a dokonce i chutnat, ale hory neposlušnost neodměňují laskavostí. Především poslušnost se zde vyplácí a s nimi zásadně vyznačené trasy.

  1. Je nutné znát nejen cíl, ale i směr

Stará známá buzola by měla cestovat s námi, výškoměr nebo klasická mapa, případně aplikace v mobilním telefonu atd. Mimochodem se vyplatí myslet na případnou powerbanku, kdyby se telefon náhodou vybil.

  1. Úrazy a nehody se stávají

I když jsme sebevíc opatrní, úraz si nevybírá a stát se může skutečně cokoliv. Lepší je se na výlet vydat ve dvou.

  1. Nezapomeňte si vzít do batohu lékárničku

Základní první pomoc by měl znát každý a základní věci na ošetření se nikdy neztratí a ani nezaberou mnoho místa. Je možné si vybrat vhodný batoh Deuter a mít tak nějaký základ po ruce.

  1. Na cestách je třeba mít přehled

K bezpečnému výšlapu do hor slouží různá upozornění, tabule, směrovky. Slouží pro lepší informovanost a ne pro stěhování na jiná místa. Stejně tak je vhodné veškeré odpadky nepohazovat volně v přírodě a nerespektovat pravidla hor. Na horách se jen tak nenocuje, i když jsou na trhu skvělé spacáky.

  1. Pojištění se rozhodně vyplatí

Kvalitní cestovní pojištění nestojí mnoho a vyplatí se, nikdy nikdo nemůže předvídat, co se může přihodit. Obzvláště, pokud plánujeme lezení. Pak by byla vhodná přilba mammut.

Toto desatero bylo vytvořeno ve spolupráci s eshopem Český ráj outdoor, kde nalezne každý další důležité informace a případně další potřebné věci pro turistiku.

Navíc nyní lze využít aktuální akci Huskoviny 2019 a zajímavou GPS soutěž Český ráj o batoh Deuter v hodnotě 2190 Kč.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články