Jsou místa, která se člověku doslova vryjí do paměti víc než jakákoli jiná. Kuba k takovým místům patří. Právě teď je čas využít zvýhodněné nabídky a strávit krásných 17 nocí na tomto ostrově. Akce Kuba poznávací zájezd nás provede celou Kubou a my budeme mít možnost se seznámit s místními zvyky, poznat kulturu a obdivovat okolní přírodní krásu.

Hlavním městem je Havana

Tady celé dobrodružství začne a vskutku se bude na co dívat. Přivítají nás latinskoamerické rytmy v podobě rumby, samby nebo salsy. Jsou prakticky slyšet na každém rohu a dokonce se je můžeme bez problémů naučit. Zároveň si je můžeme poslechnout v podobě živé hudby i ve vyhlášeném kubánském baru La Bodeguita del Medio. Toto místo s oblibou navštěvoval slavný americký spisovatel Ernest Hemingway. Tak toho tu nepotkáme, ale můžeme ochutnat kubánské mojito. Takové jsme ještě nepili. Někdo dá možná přednost jiným koktejlům z pravého kubánského rumu. Ovšem se spisovatelem se Kuba úzce váže, a tak návštěva jeho domu je samozřejmostí poznávacího zájezdu s průvodcem.

Zasloužený odpočinek na pláži

Poznejte Kubu, která oplývá skutečně nádhernými plážemi. Všude je příjemný a velmi jemný bílý písek. Můžeme se nejen skvěle vykoupat, ale také šnorchlovat ve vodách slavného Karibiku. Na některých místech nás mohou překvapit  plameňáci. Určitě mezi nevyslovitelné zážitky patří místní vodopády a návštěva národního parku Topes de Collantes a poté ještě další mnohá místa. V laguně pod vodopádem se dá i koupat. Zkrátka ideální dovolená.

Poznejte Kubu i jinak

Především se jedná o bezpečné místo. Během poznávacího zájezdu si každý přijde na své. Někdo dá přednost starým americkým autům, která tady běžně jezdí, jiný se rád podívá na výrobu pravých kubánských doutníků. Je to skutečně pohodový zájezd. Dostatek památek a historických míst, v podstatě je stále co objevovat.

Poznávací zájezd na Kubu s česky hovořícím průvodcem nás vždy dovede na místa, která jsou nejen zajímavá, ale zároveň poučná. Ubytování nám zajistí rodiny, je to velmi oblíbený způsob ubytování turistů.

Zájezd do těchto končin zanechá nejednou krásnou vzpomínku, život je na tomto místě tak pestrý, že se tu rozhodně nikdo nudit nebude a navíc každý může prožít pravý karibský ráj.

Napsat komentář

Nové články