Pravděpodobně již víte, že rakovina se v současnosti léčí 3 základními způsoby: operativně, pomocí chemoterapie, nebo pomocí radioterapie, čili ozařováním. Prostředky a technologie, které jednotlivé metody využívají, se od sebe značně liší, a proto se rovněž každá metoda může aplikovat více různými způsoby.

Protonové centrum a protonová terapie

Protonové centrum je specializovaná klinika, zaměřená na moderní léčbu nádorových onemocnění pomocí ozařování protonovým svazkem. Tato terapie je plně hrazena zdravotními pojišťovnami a na konzultaci se sem může objednat kdokoliv. Na klinice najdete to nejmodernější dostupné technologické vybavení, s nímž pracují absolutní špičky v oboru. Protonové centrum sídlí v moderní budově, kterou najdete v areálu pražské Nemocnice Na Bulovce. Funguje tu od roku 2012, a od té doby zde prošlo léčbou již přes 6 000 pacientů, a to nejen z České republiky, ale i dalších 50 zemí světa.

Světová prvenství a inovativní metody

Odvaha zkoumat nové možnosti, metody a způsoby léčby rakoviny vynesla české Protonové centrum mezi světovou elitu. Právě odborníci z Protonového centra jako první na světě použili nový způsob protonové léčby u rakoviny prsu a své know-how předávají i zahraničním kolegům. V Praze se tak pořádají konference, školení a semináře pro lékaře z celého světa.

V čem je protonová léčba výjimečná?

Lékaři z Protonového centra vyzdvihují důležitost kvality běžného života každého pacienta, a to jak v průběhu léčby, tak i v následujících letech. Právě zachováním kvality každodenního života bez nepříjemných omezení se mimo jiné pyšní výsledky protonové léčby. Tajemství je v maximálně přesném zacílení ozařovacího paprsku přímo do nádoru. Tím se minimalizuje negativní dopad léčby na zdravé tkáně a orgány a klesá tedy i riziko vzniku nežádoucích účinků.

Nejmodernější technologie k léčbě i prevenci

Protonové centrum má k dispozici přístroje, schopné s milimetrovou přesností zacílit ozařovací paprsek, stejně jako moderní vybavení určené k diagnostickému screeningu. Vše navíc propojují robotické automatizované systémy, které jsou přesné, sehrané a naprosto spolehlivé. Díky aplikovaným poznatkům moderní mechaniky je celá procedura bezbolestná a bez nepříjemného hluku.

Napsat komentář

Nové články