Pravděpodobně již víte, že rakovina se v současnosti léčí 3 základními způsoby: operativně, pomocí chemoterapie, nebo pomocí radioterapie, čili ozařováním. Prostředky a technologie, které jednotlivé metody využívají, se od sebe značně liší, a proto se rovněž každá metoda může aplikovat více různými způsoby.

Protonové centrum a protonová terapie

Protonové centrum je specializovaná klinika, zaměřená na moderní léčbu nádorových onemocnění pomocí ozařování protonovým svazkem. Tato terapie je plně hrazena zdravotními pojišťovnami a na konzultaci se sem může objednat kdokoliv. Na klinice najdete to nejmodernější dostupné technologické vybavení, s nímž pracují absolutní špičky v oboru. Protonové centrum sídlí v moderní budově, kterou najdete v areálu pražské Nemocnice Na Bulovce. Funguje tu od roku 2012, a od té doby zde prošlo léčbou již přes 6 000 pacientů, a to nejen z České republiky, ale i dalších 50 zemí světa.

Světová prvenství a inovativní metody

Odvaha zkoumat nové možnosti, metody a způsoby léčby rakoviny vynesla české Protonové centrum mezi světovou elitu. Právě odborníci z Protonového centra jako první na světě použili nový způsob protonové léčby u rakoviny prsu a své know-how předávají i zahraničním kolegům. V Praze se tak pořádají konference, školení a semináře pro lékaře z celého světa.

V čem je protonová léčba výjimečná?

Lékaři z Protonového centra vyzdvihují důležitost kvality běžného života každého pacienta, a to jak v průběhu léčby, tak i v následujících letech. Právě zachováním kvality každodenního života bez nepříjemných omezení se mimo jiné pyšní výsledky protonové léčby. Tajemství je v maximálně přesném zacílení ozařovacího paprsku přímo do nádoru. Tím se minimalizuje negativní dopad léčby na zdravé tkáně a orgány a klesá tedy i riziko vzniku nežádoucích účinků.

Nejmodernější technologie k léčbě i prevenci

Protonové centrum má k dispozici přístroje, schopné s milimetrovou přesností zacílit ozařovací paprsek, stejně jako moderní vybavení určené k diagnostickému screeningu. Vše navíc propojují robotické automatizované systémy, které jsou přesné, sehrané a naprosto spolehlivé. Díky aplikovaným poznatkům moderní mechaniky je celá procedura bezbolestná a bez nepříjemného hluku.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články