Jak vybrat záclony? Musí být praktické, ale také estetické. Pozor si dejte na správnou délku

Někteří lidé považují záclony za přežitek, do kterého se jen chytá prach a k ničemu neslouží. Zejména v městské zástavbě však plní zcela praktickou roli a brání okolojdoucím, aby vám nahlíželi do soukromí. Ale mají také estetickou roli, kterou rozhodně není radno podceňovat. Správně vybrané záclony mohou doladit a zpříjemnit interiér a dodat mu pokaždé nový styl a charakter. Jak na to?

Klíčová je velikost

Ať už jde o záclony nebo závěsy, vždy je klíčové vybrat správnou velikost pro vaše okno. Platí, že záclony by neměly překrývat jen okno, ale také by měly lehce přečnívat do stran – tak se prostor okna opticky rozšíří a místnost bude působit světleji a vzdušněji. Záclona či závěs by měla být při pověšení nařasená a ideální je počítat na jeden metr šířky okna se dvěma metry záclony. To také znamená, že budete potřebovat na jeden metr šířky okna dva metry této řasící stuhy. S pomocí řasící stuhy následně můžete záclony uchytit, ale dá se využít i uchycení na háčky či žabky. Oblíbené žakárové záclony bývají ve spodní části opatřený olůvkem, které zajišťuje, že záclony budou vždy hezky vypnuté.

Jak dlouhá by měla být?

Je to záležitost osobního vkusu, ale obecně platí, že lépe vypadají záclony v delším provedení. Pokud upřednostňujete kratší záclony, vyplatí se na parapet vystavit květiny nebo jiné dekorace, aby prostor nepůsobil prázdně. Moderní jsou i záclony, které jsou různě vykrojené nebo překřížené.

A co barva a design?

I záclony je třeba vybírat s ohledem na barvy použité v interiéru a na celkový styl bydlení. V ložnici je například vhodné ladit záclony k povlečení. Pokud to chcete udělat, vyplatí se do prodejny vzít vzoreček materiálu, abyste mohli barvy dobře porovnat. Ladit vzory a barvy byste měli také s ohledem na další bytový textil, který v domácnosti máte. Především je vhodné opatrně pracovat se vzory nebo výraznými odstíny barev, aby výsledný efekt nepůsobil přeplácaně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

 

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články