Určitě už jste někdy slyšeli o službě, které se říká krátkodobý pronájem a jejím nejznámějším provozovatelem je AirBNB. V posledních letech jde o čím dál více oblíbenější způsob ubytování zejména pro turisty a pro vlastníky nemovitostí je to výhodný způsob, jak vydělat na pronájmu ještě více, než by získali při pronájmu dlouhodobém. V č

Jaké lokality jsou ideální pro krátkodobý pronájem?

To je v podstatě ta první otázka, kterou si musíte položit. Na základě statistiky provozovatele AirBNB a poskytovatelů služeb pro vlastníky nemovitostí je ideálním místem širší centrum Prahy, a to hlavně s dostupností stanic metra a zastávek MHD. Ostatní lokality se dají samozřejmě také využít ke krátkodobému pronájmu, ale dá se očekávat, že nemusí být dostatečně výnosné při porovnání s dlouhodobým pronájmem. Důležité je také vybavení pronajímané nemovitosti a design interiéru.

Klienti AirBNB po využití ubytování odesílají recenze na stránky provozovatele krátkodobého pronájmu a podle těchto recenzí se pak i ostatní rozhodují, jestli si pro ubytování zvolí právě Váš byt nebo dům. S poskytovanou kvalitou ubytování samozřejmě roste i cena ubytování a o to více každý měsíc vyděláváte.

Je krátkodobý pronájem výhodný pro každého majitele nemovitosti?

Ne každý má čas na to, aby si mohl založit profil, vytvořil prezentaci ubytování, řešil dotazy zájemců, objednávky ubytování a pak předávání a navrácení klíčů a pronajímané nemovitosti včetně úklidu. Stejně tak ne každý se domluví anglicky a zvládne rychle odpovídat na dotazy a objednávky. To také spoustu vlastníků nemovitostí odrazuje a raději byt přenechají realitní kanceláři, která jej pronajme na celý rok. I zde je ale řešení, které zajistí lepší příjem z pronájmu. Jde o servisní agentury.

Specialisté na krátkodobé pronájmy a kompletní servis

Jednotlivé agentury na servis pro krátkodobý pronájem se liší nejen v cenách za poskytnuté služby, ale hlavně v rozdílu využívanosti svěřené nemovitosti. Ty nejlepší z nich mají nejen vlastní lidi na všechny potřebné úkony, ale hlavně používají software s algoritmem, který zajistí nastavení co nejlepší a pokud možno nejvyšší ceny za krátkodobý pronájem Vaší nemovitosti. Tento algoritmus zohledňuje aktuální ceny v okolí pronajímané nemovitosti a také povinné poplatky od AirBNB a další věci.

Takto bez jakýchkoliv starostí získáte mnohem víc peněz, a to i po zaplacení poplatku za předem smluvené služby v rámci poskytování pronájmu, ale i vybavení nemovitosti nadstandardním servisem a hlavně zajistí i peníze na rekonstrukci nemovitosti i jejího vybavení. Proč peníze na rekonstrukci a vybavení? Protože s lepším vzhledem pronajímaného bytu a s lepším vybavením získáte také samozřejmě více peněz, a o to Vám přece jde v první řadě.

Jeden komentář u “Kdy se vyplatí krátkodobý pronájem a kdy raději pronajímat na delší dobu”

  1. ladaB napsal:

    Znám člověka, který vlastní jeden byt jen na pronájem pro někoho a “vydělává” tak slušné peníze. Myslím, že takových lidí je hodně, jako těch, co sotva utáhnou ten svůj.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články