Klimatické změny zasáhnou i vás. Dá se tomu ještě zabránit?

I když se stále bezpochyby najde dost těch, kdo budou vědecké závěry zpochybňovat a relativizovat, je třeba si přiznat, že klimatické změny jsou realita. Na vině je především člověk a jeho touha žít stále ve větším blahobytu a spotřebovávat stále více a více přírodních zdrojů. Planeta ale přestává těmto nárokům stačit. A dává to poměrně významně najevo – je to právě stoupající průměrná globální teplota a stále častější extrémy počasí a měnící se ekosystémy nebo ubývání rostlinných a živočišných druhů. To jsou jen některé vybrané důsledky změny klimatu, ale je jich mnohem více. Máme ještě čas zabránit katastrofě?

Problematika spalování fosilních paliv

Po dlouhou dobu byl celý systém v rovnováze, vše se změnilo ve chvíli, kdy lidé začali ve velké spalovat fosilní paliva. Do atmosféry se tak začaly vypouštět bezprecedentní emise CO2, které vedou k tzv. skleníkovému efektu. Nad zemí se tak vytvoří jakási poklice, která ve výsledku směřuje k oteplování planety.

Oteplení o jeden stupeň může znamenat katastrofu

Život na zemi je skutečně křehký a funguje jen díky dokonalé souhře mnoha různých faktorů. Stačí, aby byl jen jediný z nich narušený, a vše se může začít hroutit. Podle údajů vědců se od 19. století Země oteplila o přibližně 1,1°C. Nyní se řeší, co bude znamenat další oteplování, které už aktuálně probíhá. Možná vám to zní jako nic, ale skutečnost je taková, že i půl stupně může představovat nevratné změny. Další oteplení vystaví miliony lidí na celém světě nebezpečí úmorných veder, nedostatku vody a extrémním změnám počasí. Kvůli klimatickým změnám se zničí celé ekosystémy, které obsahují tisíce živočišných i rostlinných druhů. Vše zmíněné bude mít přímý a reálný dopad na lidi – na úrodu, na zásoby vody, na běžný každodenní život.

U nás je všechno v pořádku?

Klimatické změny v ČR možná ještě necítíme na vlastní kůži, ale co není dnes, může být klidně zítra. Je proto potřeba planetu chránit – a každý musíte začít sám u sebe. Společnost E.ON se snaží k ochraně planety přispět tak, že pořádá ekologickou soutěž E.ON Energy Globe, která se a zaměřuje na ochranu přírody, hledá, hodnotí a podporuje inovativní projekty pro tuto oblast. Zapojit se můžete i vy!

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články