Lidé dnes a denně berou celou řadu potravinových doplňků. Některé jsou velmi kvalitní a dokáží zdraví člověka v mnoha ohledech posílit, jiné jsou pouze reklamní bubliny, co v lepším případě nefungují, v tom horším dokonce škodí. Kolagen s kyselinou hyaluronovou je naštěstí ten první příklad.

Proč brát kolagen?

Kolagen je nejen pro lidské tělo velice důležitou složkou. Jedná se o jeden z druhů proteinů, který je stěžejní hlavně pro chrupavky, kosti, vlasy, nehty nebo třeba trávicí soustavu. Opravdu je to velice šikovná látka, jejíž nedostatek byste poměrně rychle pocítili.

Příznaky mohou být různé. Někomu třeba začnou padat vlasy, jiný to pocítí na pokožce. Ta vzhledem k tomu, že bez kolagenu začne ztrácet pružnost, bude stále vrásčitější. Rovněž se mohou dostavit bolesti kloubů nebo zažívací potíže.

V mládí vám tyto problémy nehrozí, nicméně po dvacátém roku života začne kolagenu v těle ubývat a zhruba po čtyřicítce to jde ještě rychleji. Tento proces je možné zpomalit vhodnou stravou. Kolagen se dá doplnit třeba ořechy, případně citrusovými plody nebo vejci.

Daleko efektivnější je však brát v doporučených dávkách kolagen s kyselinou hyaluronovou. Nejenže si budete jistí, že dostáváte denně do těla dostatečnou dávku kolagenu, ale zároveň s tím i kyselinu hyaluronovou.

Kyselina hyaluronová

Valná část příznaků uvedených výše může nastat nejen z důvodu nedostatku kolagenu, ale rovněž i kyseliny hyaluronové.

I tu si organismus dokáže vytvářet sám, nicméně po určitém věku pouze v omezeném, často nedostačujícím množství. Proto není vůbec od věci tyto dvě látky konzumovat v jedné tabletě. Dosáhnete ještě mnohem lepšího efektu a nemusíte se spoléhat na jídelníček.

Když budete brát kolagen s kyselinou hyaluronovou, nebudete se muset bát, že by vám tyto dvě důležité složky v budoucnu v těle chyběly.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články