Mateřská znaménka vyšetří dermatoskop

Doma volným okem změny na mateřských znaménkách snadno přehlédneme. Přitom strukturální změny na znaménku, či změny barevné, mohou být znakem zhoubného bujení. Proto je důležité pravidelné vyšetření znamének dermatoskopem.

Změny pigmentových skvrn a mateřských znamének je lepší nepodceňovat

Dříve neškodné znaménko se snadno změní za zdroj našich vážných zdravotních potíží, které mohou skončit smrtí. Melanom je sedmým nejčastějším zhoubným nádorem u nás. Jde o zhoubný nádor pigmentových buněk, tzv. melanocytů, který tvoří jeden z typů rakoviny kůže. V České republice jím onemocní ročně až 2500 lidí ročně a až 400 mu podlehne. Důležitá, stejně jako u jiných rakovin, je prevence. Nejde jen o vyhýbání se rizikovému slunění, ale rovněž o pravidelné vyšetřování mateřských znamének a pigmentových skvrn, pih.

Pomocí dermatoskopu lze jejich vývoj sledovat v čase a změny řešit odstraněním konkrétního znaménka. Přestože se melanom objevuje častěji u žen než u mužů, umírají na něj více muži. To proto, že jsou ženy pečlivější ve sledování změn na svém těle i v prevenci. Vyšetření dermatoskopem by mělo probíhat alespoň jednou ročně.

Dermatoskop Heine DELTA 30

Dermatoskop je důležitým zařízením pro všechny dermatologické ambulance. Heine DELTA 30 je sofistikované zařízení vysoké kvality s desetinásobným zvětšením. Má celou řadu technologických vychytávek, které zpřesňují vyšetření, včetně snadné desinfekce zařízení. Přístroj je napájen dobíjecí Li-ion baterií a jeho součástí je též stolní nabíjecí stanice.

Základem každého moderního dermatoskopu dnes musí být též digitální dokumentace

Nejde totiž pouze o aktuální prohlédnutí znaménka a odhad jeho stavu. Nutné je mít možnost srovnat změny na pigmentové skvrně od předchozího vyšetření. Dermatoskop Heine DELTA 30 pracuje s exkluzivní aplikací přes iPhone 6 a vyšší. Vytváří bodymap, složku pacienta a s pacientem je aplikace schopna komunikovat pomocí zadaného e-mailu. Využívat lze i bezdrátový systém Heine Cube System, a to až pro deset připojených lékařů.

Firma All CB s.r.o má dostatečné zkušenosti a poradí při koupi nového přístroje, ale i s možností kompatibility s dalšími přístroji značky HEINE.

Napsat komentář

Nové články