Česká republika je plná přírodních krás, protkaná bohatou historií a také dochovaných památek. Cestovat po ní a poznávat nová tajuplná místa, je to samé jako otevírat dárek s překvapením. A jestli si někdo myslí, že ji dokonale zná, tak je na omylu, vždy ho může něco na cestách překvapit.

Rádi cestujeme a poznáváme nová místa. V létě je to možná o kousek lepší, protože se můžeme toulat venku do pozdních hodin. Ale vždy je pro nás důležité mít zázemí, odkud můžeme vycházet. Kde si odpočineme a načerpáme sílu na další den.

Jedním takovým místem je Hotel Mlýn Karlštejn. Že jste o něm ještě neslyšeli? Tak to je velká škoda. Jak už jste ale mohli tak trochu vytušit podle názvu, budeme se pohybovat v okolí hradu Karlštejna.
Původně jsme chtěli navštívit pouze hrad, ale když jsme viděli, jak je tu krásně a tolik možností na výlety, trochu jsme pozměnili plány.

Hotel Mlýn Karlštejn je přesně tím místem, které potřebujete k odpočinku.

Ihned po příjezdu se cítíte jako byste sem přirozeně patřili. Romantické prostředí v přírodě, široká nabídka služeb a navíc posezení na terase. Přitom popíjet vínko, jen tak se kochat pohledem na Berounku a užívat si místní rybí speciality. Po náročném dnu plném procházek po místním okolí a památkách si můžete užít vířivky nebo finskou saunu. Kdo by náhodou ještě neměl dost, může si jít protáhnout svaly do malého fitness. Zkrátka dokonalý relax. Pokud přijedete s dětmi, tak je určitě neodtrhnete od domácí ZOO.

Pokoje jsou vybaveny stylovým nábytkem

Nově zrekonstruované, nádherná dubová podlaha a dekorace teplých barev působí opravdu moc příjemně. Vše je tak útulné. A nesmím zapomenout na pohled z okna. Řeka, obklopující zeleň, zkrátka neuvěřitelně romantické místo. Pokoje jsou nekuřácké, což nám vyhovuje.  Nadstandardní vybavení pokojů dává možnost širokému využití. Satelitní LCD TV, Wi-Fi internetové připojení zdarma, trezor, minibar, koupelna s kosmetikou a další. Při ubytování u Karlštejna na vás dýchá romantická atmosféra a pohoda, možná je to tou historií, kdo ví.

Například pokoj Královny Elišky je vybavený i nádhernou postýlkou, v které se vaše děťátko bude cítit jako princátko. Jen je třeba si ho zarezervovat online pouze na webových stránkách hotelu. Musím říct, že Hotel Mlýn Karlštejn patří mezi jedinečné v tom, že myslí i na děti. Takže není problém na pokoj si zažádat o přistýlku a udělat si rodinnou dovolenou.

Jde se na výlet

Okolí hotelu Karlštejn je nádherné a možností kam se vydat je opravdu mnoho. Svojí polohou spadá do chráněné krajinné oblasti Českého krasu. Skvělá je naučná stezka Karlštejn a ani jsem netušila, kolik zajímavostí se dozvím. Bylo příjemné se dostat na velmi zajímavá místa, která byla Národní rezervací zpřístupněna. S dětmi jsme navštívili krásné Muzeum betlémů Karlštejn, a bylo se na co dívat.

Lomy Amerika, ty mě úplně odzbrojily. Nádhera, na kterou člověk bude rád vzpomínat.  Nebo Koněpruské jeskyně a to jsme se ještě nestihli podívat na hrad Tetín.

Romantický Hotel Mlýn Karlštejn se nám skutečně stal perfektním zázemím, ze kterého jsme každý den vycházeli poznávat okolní krásy, a musím přiznat, do kterého jsme se i rádi navraceli. Díky příjemnému odpočinku a ochotnému personálu nám zůstaly nádherné zážitky a rádi se na tyto místa vrátíme.

Jeden komentář u “Poznávejte krásy naší republiky”

  1. ladaB napsal:

    Karlštejn je krásný a pobyt v hotelu musel zanechat příjemné pocity. My na Karlštejně byli, ale v hotelu ne.

Napsat komentář

Nové články