Praha sama o sobě je považována za jedno z nejnavštěvovanějších míst v Evropě. Každá její část ukrývá nějaký ten poklad, který má v sobě kouzlo a také kus vryté historie. Jen samotné centrum Prahy s panoramatem Pražského hradu poctí mnoho turistů svojí návštěvou. Přilehlé zahrady a parky v době rozkvětu vylákají mnohé na procházky. Vyhlídky na řeku, přilehlé budovy a klikaté úzké cestičky připomínají nejednu legendu, která je zde zapsaná.

Praha, je ale tak velmi rozsáhlá, a její historické hodnoty a památky nenaleznete pouze na jednom místě. Stručně řečeno, jeden den nestačí na to, abychom navštívili všechno, co bychom chtěli nebo o čem jsme jen četli.

Rádi cestujeme po krásách naší republiky a tak víme, jak je důležité mít někde nějaké dobré zázemí a z něho vycházet, pokud chceme na místě strávit více dní. Jak jsme se zmínili o našem plánu, že chceme prozkoumat zajímavosti Prahy, hned se k nám přidali další cestovatelé. V první řadě jsme potřebovali najít asi tak na týden nový domov. Nějaké představy jsme měli a tak jsme začali hledat vhodné ubytování.

Po krátkém hledání jsme objevili multifunkční ubytovací zařízení, přesně šité jak na míru pro naši skupinku. Rezidence Topolová nabízí různé kategorie bydlení podle nároků na vybavení pokoje. Provedli jsme online rezervaci a při sklence dobrého vína jsme vedli žhavou diskuzi, co všechno v Praze chceme navštívit a případně objevit.

Nezapomenutelný týden v Praze

Po příjezdu do naší stověžaté matičky jsme se jeli nejprve ubytovat. Rezidence Topolová se nachází v dobré lokalitě Prahy 10 a je obklopena zelení. Což jsme si ihned zamilovali, navíc v blízkosti jsou obchody, restaurace, lékárna, pošta, banka a bankomat, takže co si víc přát. Navíc i doprava do centra není nijak vzdálená nebo složitá.

Hostel Praha se nám stal na chvíli druhým domovem. Ubytování, které jsme si vybrali, je řešeno formou bytových jednotek. Pokoje jsou rozdělené podle počtu osob a sdílí se společně oddělené WC a sprchový kout s umyvadlem. Takže vlastně nebudeme nikoho rušit a i my budeme mít společné soukromí.

Pokoje jsme si rozdělili podle skupinek a shodli jsme se na tom, že by bylo dobré se před naším malým výletem trochu posilnit. Součástí objektu je restaurace, takže nemusíme žádnou složitě hledat. U jídla se dobře plánuje, tak vymyslíme program na dnešní den.

Vzhledem k tomu, že je už odpoledne, tak nejspíš navštívíme Václavské náměstí a okolí. Když využijeme městskou dopravu, tak za půl hodinky tam budeme.

Vstřícný personál nám poskytl ještě pár rad a tipů, které se nám ve velkoměstě rozhodně neztratí. A kdyby náhodou jsme si chtěli dát ještě po celodenním výletu do těla, tak není problém. Místní fitness je nám přístupný se zákaznickou slevou, případně si můžeme večer na chvíli posedět u skleničky.

Rezidence Topolová nabízí levné ubytování v Praze a také různé možnosti. Příště až pojedeme jen s partnerkou, tak si rozhodně objednáme apartmán s kuchyňkou a vytvoříme si tu malé rodinné zázemí. Není nad to si pořádně odpočinout a nabrat sílu na nový den.

Naše skupinka totiž za celý týden rozhodně nestihne projít všechny památky a navíc v okolí je mnoho krásných dostupných míst, kdy můžete Prahu poznat z jiné strany.

2 komentáře u „Praha skrývá mnoho zajímavých a historických míst“

  1. bobalka napsal:

    Já v Praze nebyla dobře 20 let, syn s Martinkou zrovna minulý víkend si udělali výlet do Prahy, tak jsem na internetu hledala nějaké poznatky, aby se tam neztratili. Navštívili výstavu mumií, a chtěli na Petřínskou věž, ale cestou potkali Matějskou pouť, tak zůstali tam. Domů přijeli unavení, ale výlet se jim povedl.

  2. ladaB napsal:

    Do Prahy jsem jezdila celkem 7 let každý den. Napřed do školy, potom do zaměstnání. Škola byla dopoledne a někdy i odpoledne. Pokud jsem nenavštívila různé učebny, kde byl klid na učení a hlavně v zimě teplo, projezdila jsem a prochodila celou Prahu. Měla jsem na to spoustu času. Hodně spolužaček bylo přímo z Prahy, tak jsem se dostala i tam, kde by mě to ani nenapadlo. Viděla jsem tak spoustu památek, různých uliček, parků, i na lodičkách jsme byly. Krásné to časy. Václavák byl úplně jiný než dnes, takový lidový, teď už tam vidíte jen samé obchody hlavně se zlatem, banky a už si tam nedáte tolik dřív žádanou a velmi dobrou uzeninu u stánku :-). Střed Prahy už dávno není to, co bývalo.

Napsat komentář

Nové články