Líbilo by se vám vybírat si palivo podle aktuálních potřeb? Nebo si z kotle na ruční přikládání jedním tahem vyrobit šikovného automatického pomocníka, který všechnu těžkou práci odvede za vás? Kotle na dřevo a uhlí bylo možné zakoupit u firmy OPOP jen do konce minulého roku. Po Novém roce je zákazníci mohou sehnat už jen přes autorizované prodejce společnosti OPOP. U výrobce i nadále zakoupíte kotle H4EKO-U ve verzi pouze na uhlí .

Poradí si se dřevem i hnědým uhlím a pokud je osadíte navíc hořákem na pelety, stanou se šikovným kotlem s automatickým přikládáním – taková je řada modelů  H4EKO s ekologickým provozem v nejvyšší emisní třídě, která bude bez problémů použitelná i po roce 2022. Tato unikátní kombinace paliv však bude v prodeji už jen tento rok, tak neváhejte!

H4EKO – moderní a elegantní kotle do každé domácnosti

Ocelové kotle na tuhá paliva H4EKO jsou dostupném v širokém výkonnostním rozpětí, takže i můžete zvolit model, který bude vyhovovat přesně vašim potřebám ( výkonnostní rozsah se pohybuje mezi 16-25 kW). Kupovat kotel s větším výkonem než aktuálně potřebujete „jen pro strýčka Příhodu“ se totiž nevyplácí – budete ho muset dusit a škrtit, což se zákonitě projeví na obslužném komfortu i spotřebě paliva.

Tyto kotle splňují všechna náročná kritéria ekodesignu a jejich ekologický provoz se může pochlubit nejvyšší emisní třídou tři. Horní část kotle má podobu izolačního krytu, který předehřívá vstupující vzduch a významnou měrou přispívá k celkové tepelné izolaci. Samotné těleso kotle je pak svařeno ze silných ocelových plechů a kompletně zaizolováno (včetně dna). Spalovací prostor je vyložen odolnou šamotovou vyzdívkou a o uživatelský komfort se stará ohniště kotle s šikmým a posuvným roštem, které je možné pohodlně ovládat pákou na boku kotle.

Vysoká účinnost šetří rodinné finance

Účinnost kotlů H4EKO se pohybuje podle modelu a druhu použitého paliva mezi 80-90%. Jen pro představu: čím drobněji naštípané bude dřevo, které k vytápění použijete, tím větší výkon získáte – budete však muset častěji přikládat. A totéž platí o kvalitě použitého uhlí nebo dřevních peletek. Nechybí ani vestavěná chladící smyčka pro maximální bezpečnost kotle i velkoryse řešený otvor pro přikládání paliva.

Obsluha i údržba kotle je velmi jednoduchá. A navíc: pokud máte doma kotle starších typů H4 a H4V, které už po roce 2022 používat nesmíte, stane se kotel H4EKO jejich plnohodnotnou náhradou  – má totiž shodné připojovací rozměry jako předchozí oblíbené modely.

Takže pokud preferujete maximálně komfortní a účinné vytápění nebo jednoduše hledáte dostupný alternativní zdroj tepla, pak se vám určitě šikovný kotel  H4EKO spalující uhlí, dřevo i dřevní pelety bude určitě hodit. Ale nezapomeňte, v této kombinaci paliv bude dostupný jen do konce roku!  Nyní je mohou zákazníci zakoupit už jen přes velkoobchody a u nás verzi jen na uhlí H4EKo-U. Tak neváhejte a zjistěte více přímo na stránkách výrobce OPOP.cz.

3 komentáře u „Sympatické vytápění z české dílny – kotle H4EKO – proč je koupit ještě letos?“

  1. bobalka napsal:

    Kotel nepotřebuji, jen mě zarazilo, proč bude tak dobrý výkonný kotel vyráběn jen do konce roku. Když je něco dobré, tak proč to rušit??

  2. matylda napsal:

    Sice nepotřebuji, ale pokaždé si ráda přečtu, co všechno dokáží Češi vyrobit a tak konkurovat výrobkům z ciziny 🙂

  3. ladaB napsal:

    O topení máme postaráno jinak a myslím, že i líp – bez nákupu dříví, uhlí apod., bez prachu a práce – v čistotě – jen otočíme kohoutem :-).

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články