Nastal čas na změnu a vy si chcete najít nové zaměstnání? Jaké jsou nejoblíbenější a nejžádanější rekvalifikační kurzy na trhu? Máme pro vás připraveno TOP 5 kurzů, které si dlouhodobě udržují oblibu absolventů po celé České republice. Vybírat rekvalifikační kurzy navíc můžete na https://rekvalifikacnikurzy.cz/

Jakých TOP 5 rekvalifikačních kurzů je nejoblíbenějších?

Doba je nejistá a každý druhý se dnes bojí o své zaměstnání. Proto je čas na zvýšení vlastní klasifikace a neohroženosti na trhu práce. Může vám v tom pomoci absolvování rekvalifikace.

Co to vlastně rekvalifikace znamená? Jedná se o označení pro získání buď úplně nové kvalifikace nebo rozšíření té stávající. 

Příklad: Můžete být například mzdová účetní, ale rekvalifikačním kurzem daňový poradce se stanete i daňovou účetní a rozšíříte tak své vzdělání.  

Důležité je vědět, že poskytovat rekvalifikační kurzy mohou pouze akreditovaná zařízení a vzdělávací společnosti, které mají platnou licenci od MŠMT. V opačném případě by totiž nebyl platný ani váš certifikát o absolvování rekvalifikačního kurzu. Pojďme se již podívat na pět nejoblíbenějších a nejžádanějších kurzů.

TOP 1: Rekvalifikační kurz Účetnictví

Obor účetnictví je dlouhodobě na první příčce v oblíbenosti rekvalifikačních kurzů. Mohou za to jeho četné výhody, jako například:

  • kurz lze absolvovat bez předchozích zkušeností v oboru
  • zaměstnání účetní je dlouhodobě žádané
  • stabilní a jisté zaměstnání bez fyzické námahy, nočních směn apod.
  • jistota uplatnění na trhu práce
  • vhodné jako zaměstnání k mateřské a rodičovské dovolené
  • možnost pracovat na zkrácené úvazky

Účetnictví musí dobře vést jakákoliv firma, ale často na to nemají čas nebo klasifikaci. Proto je o tuto pozici stále velký zájem. Nutná je dobrá znalost počítače a orientace na internetu. To vše se ale naučíte na rekvalifikačním kurzu účetnictví.

TOP 2: Rekvalifikační kurz marketingu

Online marketing se za posledních pár desítek let vyšvihl na přední příčky v oblíbenosti na pracovním trhu. Online marketing je velmi široký a můžete se specializovat pouze na některé jeho oblasti – PPC reklamu, sociální sítě a jejich obsah, copywriting a tak dále.

Přehlednou a ucelenou představu o online marketingu můžete získat díky rekvalifikačnímu kurzu marketingu, který je vhodný pro začátečníky, ale i pokročilí marketéři se dozví spoustu nového.

TOP rekvalifikační kurzy

TOP 3: Rekvalifikační kurz personalistiky

Mezi velmi oblíbené obory se také řadí personalistika. Takový šikovný personalista může firmám ušetřit hodně starostí i peněz. Vybírat správné kandidáty v návalu nezaměstnanosti, kdy se jich na jednu pozici může hlásit i několik desítek,  je totiž opravdu umění. Personalistika se také skvěle kombinuje jak s výše uvedeným online marketingem, tak s účetnictvím.

Personalistika je obor, který zažívá v posledních letech opravdový boom. Jedná se o zajímavou práci s různorodou pracovní náplní, kde se hodně dostáváte do kontaktu s lidmi. Pokud vás takový obor láká, neváhejte se podívat na rekvalifikační kurz personalistiky a staňte se jedním z hrdinů místních firem.

TOP 4: Rekvalifikační kurz asistentky/sekretářky

Téměř každý ředitel, vedoucí nebo manager ve větší firmě se neobejde bez duše každé kanceláře – asistentky.

Láká vás stát se pravou (často i levou) rukou ředitele nebo jiného vysoce postaveného a vysoce zaneprázdněného vedoucího firmy? Společnost Orange Academy nabízí i rekvalifikační kurzy sekretářky/asistentky, které vám dodají potřebné znalosti a naučí dovednostem, bez kterých se neobejdete.

TOP 5: Rekvalifikační kurz kosmetička

Mezi stálicemi TOP 5 rekvalifikačních kurzů bychom nemohli opomenout uvést také velmi oblíbené zaměstnání, a sice kosmetičky. Tento kurz je vhodný spíše pro ženy a to především ty, které mají rádi kontakt s lidmi a manuální práci plnou voňavých kosmetických přípravků.

Mírnou nevýhodou tohoto zaměstnání se stává silná konkurence na trhu. Avšak pokud své povolání budete vykonávat s láskou a kvalitní kosmetikou, nebudete mít o zákaznice nouzi.

 

Napsat komentář

Nové články