Nastal čas na změnu a vy si chcete najít nové zaměstnání? Jaké jsou nejoblíbenější a nejžádanější rekvalifikační kurzy na trhu? Máme pro vás připraveno TOP 5 kurzů, které si dlouhodobě udržují oblibu absolventů po celé České republice. Vybírat rekvalifikační kurzy navíc můžete na https://rekvalifikacnikurzy.cz/

Jakých TOP 5 rekvalifikačních kurzů je nejoblíbenějších?

Doba je nejistá a každý druhý se dnes bojí o své zaměstnání. Proto je čas na zvýšení vlastní klasifikace a neohroženosti na trhu práce. Může vám v tom pomoci absolvování rekvalifikace.

Co to vlastně rekvalifikace znamená? Jedná se o označení pro získání buď úplně nové kvalifikace nebo rozšíření té stávající. 

Příklad: Můžete být například mzdová účetní, ale rekvalifikačním kurzem daňový poradce se stanete i daňovou účetní a rozšíříte tak své vzdělání.  

Důležité je vědět, že poskytovat rekvalifikační kurzy mohou pouze akreditovaná zařízení a vzdělávací společnosti, které mají platnou licenci od MŠMT. V opačném případě by totiž nebyl platný ani váš certifikát o absolvování rekvalifikačního kurzu. Pojďme se již podívat na pět nejoblíbenějších a nejžádanějších kurzů.

TOP 1: Rekvalifikační kurz Účetnictví

Obor účetnictví je dlouhodobě na první příčce v oblíbenosti rekvalifikačních kurzů. Mohou za to jeho četné výhody, jako například:

  • kurz lze absolvovat bez předchozích zkušeností v oboru
  • zaměstnání účetní je dlouhodobě žádané
  • stabilní a jisté zaměstnání bez fyzické námahy, nočních směn apod.
  • jistota uplatnění na trhu práce
  • vhodné jako zaměstnání k mateřské a rodičovské dovolené
  • možnost pracovat na zkrácené úvazky

Účetnictví musí dobře vést jakákoliv firma, ale často na to nemají čas nebo klasifikaci. Proto je o tuto pozici stále velký zájem. Nutná je dobrá znalost počítače a orientace na internetu. To vše se ale naučíte na rekvalifikačním kurzu účetnictví.

TOP 2: Rekvalifikační kurz marketingu

Online marketing se za posledních pár desítek let vyšvihl na přední příčky v oblíbenosti na pracovním trhu. Online marketing je velmi široký a můžete se specializovat pouze na některé jeho oblasti – PPC reklamu, sociální sítě a jejich obsah, copywriting a tak dále.

Přehlednou a ucelenou představu o online marketingu můžete získat díky rekvalifikačnímu kurzu marketingu, který je vhodný pro začátečníky, ale i pokročilí marketéři se dozví spoustu nového.

TOP rekvalifikační kurzy

TOP 3: Rekvalifikační kurz personalistiky

Mezi velmi oblíbené obory se také řadí personalistika. Takový šikovný personalista může firmám ušetřit hodně starostí i peněz. Vybírat správné kandidáty v návalu nezaměstnanosti, kdy se jich na jednu pozici může hlásit i několik desítek,  je totiž opravdu umění. Personalistika se také skvěle kombinuje jak s výše uvedeným online marketingem, tak s účetnictvím.

Personalistika je obor, který zažívá v posledních letech opravdový boom. Jedná se o zajímavou práci s různorodou pracovní náplní, kde se hodně dostáváte do kontaktu s lidmi. Pokud vás takový obor láká, neváhejte se podívat na rekvalifikační kurz personalistiky a staňte se jedním z hrdinů místních firem.

TOP 4: Rekvalifikační kurz asistentky/sekretářky

Téměř každý ředitel, vedoucí nebo manager ve větší firmě se neobejde bez duše každé kanceláře – asistentky.

Láká vás stát se pravou (často i levou) rukou ředitele nebo jiného vysoce postaveného a vysoce zaneprázdněného vedoucího firmy? Společnost Orange Academy nabízí i rekvalifikační kurzy sekretářky/asistentky, které vám dodají potřebné znalosti a naučí dovednostem, bez kterých se neobejdete.

TOP 5: Rekvalifikační kurz kosmetička

Mezi stálicemi TOP 5 rekvalifikačních kurzů bychom nemohli opomenout uvést také velmi oblíbené zaměstnání, a sice kosmetičky. Tento kurz je vhodný spíše pro ženy a to především ty, které mají rádi kontakt s lidmi a manuální práci plnou voňavých kosmetických přípravků.

Mírnou nevýhodou tohoto zaměstnání se stává silná konkurence na trhu. Avšak pokud své povolání budete vykonávat s láskou a kvalitní kosmetikou, nebudete mít o zákaznice nouzi.

 

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články