• Vánoční trhy na Václavském náměstí budou opravdu bohaté. Sejdeme se u krásně nasvíceného stromu a u mnoha stánků nejen s dobrotami, ale najdeme zde i lidová řemesla s dlouhou tradicí. Obzvlášť pro děti to bude velkým přínosem.

 

  • Navštivte Letecké muzeum ve Kbelích u Prahy – areál vznikl už v roce 1918, velká sbírka letadel se řadí k největším leteckým muzeím v Evropě. Bude se líbit nejen dětem, ale i dospělým.

 

  • Unikátní neviditelná výstava na Karlově náměstí v Praze, kde si vyzkoušíte, jak se nevidomí lidé orientují na ulici a nejen tam, a jsou odkázáni jen na hmat a sluch. Opravdu to není jednoduché a více si uvědomíme, jak těžký život takoví lidé mají.

 

  • Štědrý den v Zoo Praha uvítá každého návštěvníka s dárkem pro zvířátko a také uvidíte, co pod stromeček dostanou. Naši tam určitě zajedou, tuto akci si nemohou nechat ujít.

 

  • Které dítě nemá rádo papoušky, obzvlášť když se s nimi mohou vyfotit. Jeďte do Prahy 4-Šeberova, a vyfoťte sebe nebo dítě i s největším papouškem na světě – arou hyacintovým. Jmenuje se Oskar a na focení je zvyklý, vystupuje i v televizi a ve filmu. Papoušci také reagují na povely, umí tancovat, dělají kotrmelce, jezdí na kole. Oskar a ještě další čtyři hrají i v nové pohádce Čertoviny.

 

  • Podívejte se do Prahy do minizoo v Chuchelském háji, kde uvidíte všechna zvířátka, co žijí v lese. Například srnky, bažanty, rysy, daňky, nutrie, jeleny … Vstup zdarma.

 

  • A teď to nejlepší nakonec: Muzeum kostek v Praze na Národní třídě. Navštivte největší muzeum Lega na světě – z milionů kostiček bylo postaveno 2500 modelů různých památek, vlaků, lokomotiv, autíček … Potěšení pro všechny. Otevřeno celý týden od 10 do 20 hod. se základním vstupným 210 Kč, děti do 120 cm 60 Kč, nebo rodinné vstupné 2+1 470 Kč. V dětském koutku si může i vaše dítě postavit svůj model a vy zatím jít a koupit mu nové Lego :-).

Napsat komentář

Nové články