Search

.


Být vegetariánem mezi masožravci

Je to už rok a půl, co vůbec nejím maso, předtím jsem ho přibližně dva roky postupně omezovala.

Co mě k tomu vede, ponechme stranou. Tímto článkem vás rozhodně nechci ponoukat k vegetariánství. Vlastně to nedělám ani normálně. Nepatřím k těm otravným extrémistům, kteří využijí každou minutu k tomu, aby ostatním cpali do hlavy, jak je maso škodlivé. Chtěla bych psát o reakcích okolí

A jak chceš jako bez masa žít? 

Inu, normálně. Existuje spousta a spousta potravin, maso není ani zdaleka jediné. Že bychom ho k životu opravdu potřebovali? Kde že. Bílkoviny se dají získat i ze spousty dalších zdrojů. Sestavit optimální jídelníček pro vegetariána není nic složitého. U veganů, tedy těch, kteří vůbec nejedí živočišné produkty, je to o něco horší, ale to je opět něco, čím bych se nechtěla zabývat.

Oběd bez masa neznamená pořád dokola smažák nebo nudle s mákem. Možností je spousta. “Bych se nenajedl, bez masa to není dost syté”, dozvěděla jsem se nedávno. Že ne? Zkusili jste třeba někdy sníst talíř plný čočky? Vůbec nezáleží na tom, co na talíři není (tudíž na mase), nýbrž na tom, co na něm je.

Kritika mého jídla kvůli nedostatku bílkovin je neoprávněná stejně jako řeči o tom, že se nemůžu dostatečně nasytit. Setkávám se s ní pokaždé, když s někým obědvám a mnohdy i v jiných situacích, ze kterých vzejde najevo, že nejím maso.

Zvláštní je, že když někomu nechutná něco jiného, obyčejně to lidé doprovodí jen údivem “jak to můžeš nejíst!”.

Vegetariánská strava je dobrá, ale řízek je řízek

 
3 x komentováno u “Být vegetariánem mezi masožravci

  1. matylda napsal:

    Maso je maso, bez něho bych měla absťák. Ale vždycky k němu i nějakou zeleninu. Tu miluji zrovna Tak 🙂

  2. bobalka napsal:

    Jsem toho názoru, ať každý si jí, co chce, je to jeho věc. Já bez masa bych asi nebyla. Maso mi chutná, ale když je ho moc, tak udělám nějaké bezmasé jídlo a taky se najíme.Když jsem držela dělenou stravu, taky jsem maso v žádné podobě nejedla, navíc když jsem měla masový den, byla jsem hladovější, než při kytičce.

  3. ladaB napsal:

    Maso mi chutná v každé podobě, vařené, pečené, smažené – ale když ho mít 14 dní nebudu, tak se nic neděje. Stejně mám radši brambory, různé “nudle”, dušenou zeleninu. Vařím ale hlavně pro manžela a ten maso rád a chce ho. Co nechci jíst, jsou mořské plody, to mi nic neříká a už od pohledu třeba na krevety – nedělá mi to dobře. Každý ať si dá, co chce. Vegetariáni mi nevadí, pokud mi to nenutí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *