Nezáleží ani tak na tom, kde svůj manželský slib složíte, jako spíš na tom, komu jej dáte.

Můžete mít svatbu v kostele, svatební obřad v penzionu nebo třeba svtební obřad venku. V každém případě si ale slavnostní událost zaslouží krásné prostředí, na které budete rádi vzpomínat. Vyzkoušejte hit poslední doby – romantickou svatbu pod širým nebem.

V jednoduchosti je krása

Na výběru místa vaší svatby záleží – ať už jde o interiér, nebo právě exteriér. Hezké prostředí napomáhá tomu, aby se všichni cítili příjemně a celému obřadu to dodalo na slavnostní atmosféře. Někdo může preferovat luxusní interiér svatebních hal, ale málokterý vnitřní prostor dokáže nabídnout tak krásné prostředí pro svatební obřad, jako právě příroda.

 

Pokud se vdáváme v teplém ročním období, byla by škoda nevyužít příležitosti a nevybrat si zamilované venkovní místo. Váš svatební obřad venku bude najednou mnohem osobnější. Mimo jiné navíc ušetříte náklady za pronájem sálu – pokud se tedy berete na veřejném, nebo vašem soukromém pozemku.

Co zařídit pro svatební obřad venku?

Pokud se rozhodnete uspořádat svatbu pod širým nebem, neměli byste zapomenout na pár důležitých záležitostí. Patří mezi ně:

  • zajištění správného svatebního místa
  • administrativní formality
  • přípravit se i na nepříznivé počasí

svatební obřad venku

Zajištění svatebního místa není vůbec složité – primárně k němu potřebujete souhlas vlastníka. Dále může být vyžadováno uvést i parcelní číslo pozemku, kde chcete svou svatbu realizovat. Podle toho, pod jaký úřad parcela spadá, se určuje i úřad, kterému připadá vyřizování vaší svatby. Připravte se na to, že za svatbu mimo svatební síň si úřady mohou naúčtovat poplatek – zpravidla to bývá kolem 1 000 Kč.

Nezbytné formality

Nesmí se zapomínat, že svatba je kromě romantického svatebního obřadu a vyznání lásky i zákonnou událostí a je vázána mnoha nezbytnostmi. Svatební obřady se podle zákona nesmí například pořádat bez vyvěšeného státního znaku České republiky.

Při svatebních obřadech konajících se venku by se nemělo zapomenout ani na místo, kde novomanželé a svědci pohodlně podepíšou svatební dokumenty.

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky