Search

.


Freeganismus

Freeganismus je v podstatě totální bojkot ekonomického systému státu.

Freegan je člověk, který si myslí, že nakupováním potravin se děje něco zlého, jakoby podporovaly ničení planety, a tak místo toho aby si nakupovali jídlo, tak ho hledají v popelnicích nebo v kontejnerech u obchodů a supermarketů.

Oni nechtějí podporovat ničení země.
Výrobci se honí jenom za ziskem a tak nehledí na to co se děje následkem jejich postupů, jako je třeba kácení pralesů za účelem získání vzácného dřeva a hospodářských pozemků nebo ničení přírody pesticidy. Znečištování vzduchu a vody továrnami atd.

Slovo Freegan se skládá ze dvou slov free (volný) a vegan. Vegani nejí nic živočišného ( maso, máslo, mléko) ani nic z toho vyrobené.Freegans upozorňují na to že plýtváme věcmi.
Na jedné straně města chudí nemají co na sebe a na druhé zrovna jede plný náklaďák ještě nepoužitých, čistých věcí jenom proto, že se neprodaly. Není toto plýtvání?

Potraviny jsou na tom podobně. Jen datum a minimálně spotřebujte do a hned to jde do kontejneru. Ve Francii to udělaly správně, všechny potraviny, které se nespotřebují, musí někam dát, ale nesmí je zničit (samozřejmě jenom ty poživatelné), tak je začly vozit do uprchlických táborů.
V ČR je jenom pár mladých lidí, kteří jsou freeganeři.
2 x komentováno u “Freeganismus

  1. rojak napsal:

    Myslím, že by měli ti freegani měli vědět, že dnešní zelenina není také nic skvělého. Většinou se tato zelenina pokud není vypěstovaná na vlastní zahradě pěstuje pomocí chemie a voskuje se aby vydržela.

  2. ladaB napsal:

    Pokud to někdo hledá v popelnici a pak i sní, jeho věc. Nemusel by to ale podávat v “přímém” přenosu v televizi /pořad Prostřeno/, kde na to hleděli s odporem … každý není freegan. Navíc se už dnes prodává zelenina tzv. pokroucená a svým tvarem jiná, než má být.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *