Search

.


Investice, která se skutečně vyplatí

Život plyne jako voda a čas od času nás postaví před rozhodnutí, jakým směrem povedou naše kroky. Zkrátka to patří k životu. Za dob našich babiček se snad spořilo daleko lépe. Peníze se vkládaly na vkladní knížky a každým rokem se připisovaly slušné úroky. Později jsme si mohli zařídit výhodné termínované vklady, kde jsme mohli získat také slušný úrok. Všechno to nějak vyprchalo a každý se snaží pro svoje úspory najít nejlepší úkryt nebo řešení, jak o ně nepřijít a pokud možno je nějakým způsobem ještě rozmnožit.

Asi nejlepší investicí je koupě nemovitosti. Je to v podstatě jednoduché, každý si dokáže snadno spočítat, že pokud si pronajme byt, tak investovaná částka nebude malá. Navíc nikdy nebude majitelem a také jeho pronájem nebude mít nikdy jistotu stálého bydlení. Na druhou stranu by bylo daleko lepší si zakoupit vlastní byt nebo domeček a vlastně, to co by se dávalo pronajímateli, tak se může pokládat na splátky. Ovšem pak se mění podstata, je to investice do vlastního a do jistoty bydlení.

Samozřejmě jako student na škole jsem to rozhodně neviděl, až mnohem později. Hlavně když jsem si spočítal, kolik investuji do pronájmu. Po škole jsem totiž získal zaměstnání v Praze a byl jsem za tak dobrou pozici skutečně rád. Zpočátku jsem to nějak neřešil, až jednou mě upoutala nabídka, která byla na prodej bytů v Praze 4.

Nebudu ani psát o tom, že jsem po příchodu do pronajatého bytu vzal papír a tužku a začal si dělat tak nějak svoji vlastní statistiku a odpovídat si na základní otázky proč ano a proč ne. Ať jsem dělal, co jsem dělal, vždycky ano převyšovalo. Rozhodl jsem se udělat další krok a navštívil jsem údajné místo, kde se nové byty v Praze Michli nabízely.

Musí říct, že jsem byl lokalitou velmi mile překvapen. Vůbec jsem si nepřipadal jako v hlavním městě. Naopak venkovské prvky, klidná lokalita se spoustou přírody kolem. Vše na dosah ruky, obchody, zdravotnické zařízení, restaurace, fitness centrum, MHD, zkrátka nádhera. Navíc vše nové, moderní bydlení s vysokým standardem a také je tu i dostatek místa pro parkování, ačkoliv procházka na městskou dopravu také není k zahození.

Novostavba se jmenuje Rezidence Hadovitá asi zřejmě proto, že vyroste na Michelské stráni ve svažitém „klikatícím se“ terénu a skutečně sem zapadne dokonale. Moje nadšení, rozhodlo za mě, navíc stejně jednou si budu chtít pořídit rodinu a tak i prostředí je velmi výhodné pro výchovu dětí a jejich vzdělání. Jen pevně doufám, že je ještě nějaký byt volný, protože s ním mi začne nová etapa mého života a upřímně, docela se těším. Změna je totiž život.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 80 Kč
Zobrazit formulář pro nákupJeden komentář u “Investice, která se skutečně vyplatí

  1. ladaB napsal:

    Novostavba pěkná, určitě hezčí a lepší než “králíkárny” na Proseku, ale kolik lidí by takovou králíkárnu bralo…. novostavba je také na pěkném místě, ale je to zase JEN byt …. za ty peníze za byt – by se dal pořídit i dům… ale – každého věc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *