Život plyne jako voda a čas od času nás postaví před rozhodnutí, jakým směrem povedou naše kroky. Zkrátka to patří k životu. Za dob našich babiček se snad spořilo daleko lépe. Peníze se vkládaly na vkladní knížky a každým rokem se připisovaly slušné úroky. Později jsme si mohli zařídit výhodné termínované vklady, kde jsme mohli získat také slušný úrok. Všechno to nějak vyprchalo a každý se snaží pro svoje úspory najít nejlepší úkryt nebo řešení, jak o ně nepřijít a pokud možno je nějakým způsobem ještě rozmnožit.

Asi nejlepší investicí je koupě nemovitosti. Je to v podstatě jednoduché, každý si dokáže snadno spočítat, že pokud si pronajme byt, tak investovaná částka nebude malá. Navíc nikdy nebude majitelem a také jeho pronájem nebude mít nikdy jistotu stálého bydlení. Na druhou stranu by bylo daleko lepší si zakoupit vlastní byt nebo domeček a vlastně, to co by se dávalo pronajímateli, tak se může pokládat na splátky. Ovšem pak se mění podstata, je to investice do vlastního a do jistoty bydlení.

Samozřejmě jako student na škole jsem to rozhodně neviděl, až mnohem později. Hlavně když jsem si spočítal, kolik investuji do pronájmu. Po škole jsem totiž získal zaměstnání v Praze a byl jsem za tak dobrou pozici skutečně rád. Zpočátku jsem to nějak neřešil, až jednou mě upoutala nabídka, která byla na prodej bytů v Praze 4.

Nebudu ani psát o tom, že jsem po příchodu do pronajatého bytu vzal papír a tužku a začal si dělat tak nějak svoji vlastní statistiku a odpovídat si na základní otázky proč ano a proč ne. Ať jsem dělal, co jsem dělal, vždycky ano převyšovalo. Rozhodl jsem se udělat další krok a navštívil jsem údajné místo, kde se nové byty v Praze Michli nabízely.

Musí říct, že jsem byl lokalitou velmi mile překvapen. Vůbec jsem si nepřipadal jako v hlavním městě. Naopak venkovské prvky, klidná lokalita se spoustou přírody kolem. Vše na dosah ruky, obchody, zdravotnické zařízení, restaurace, fitness centrum, MHD, zkrátka nádhera. Navíc vše nové, moderní bydlení s vysokým standardem a také je tu i dostatek místa pro parkování, ačkoliv procházka na městskou dopravu také není k zahození.

Novostavba se jmenuje Rezidence Hadovitá asi zřejmě proto, že vyroste na Michelské stráni ve svažitém „klikatícím se“ terénu a skutečně sem zapadne dokonale. Moje nadšení, rozhodlo za mě, navíc stejně jednou si budu chtít pořídit rodinu a tak i prostředí je velmi výhodné pro výchovu dětí a jejich vzdělání. Jen pevně doufám, že je ještě nějaký byt volný, protože s ním mi začne nová etapa mého života a upřímně, docela se těším. Změna je totiž život.

Jeden komentář u “Investice, která se skutečně vyplatí”

  1. ladaB napsal:

    Novostavba pěkná, určitě hezčí a lepší než “králíkárny” na Proseku, ale kolik lidí by takovou králíkárnu bralo…. novostavba je také na pěkném místě, ale je to zase JEN byt …. za ty peníze za byt – by se dal pořídit i dům… ale – každého věc.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články