V nejisté době je třeba důkladně zvažovat, jak naložit s uspořenými finančními prostředky. Když dobře investujete, můžete se spolehnout, že v případné krizi budete mít kam sáhnout. Velmi zajímavým řešením je investice do drahých kovů.

Jistá investice, při níž neriskujete ztrátu peněz

Oblíbené jsou zejména investiční zlaté slitky, tedy zlaté cihly, potažmo pak také zlaté mince. Podobně dobrou volbou je rovněž investice do stříbra. Vzhledem k tomu, že mají drahé kovy velmi stabilní hodnotu, nemusíte se kupříkladu v době vysoké inflace obávat ztráty peněz, ba naopak spíše vyděláte, pokud investiční stříbro, tedy stříbrné mince a slitky, případně investiční zlato ve vhodnou chvíli prodáte. Velkou předností, kterou jistě náležitě oceníte, je fakt, že investiční zlato nepodléhá DPH.

Investiční zlaté slitky a jejich stříbrné varianty v sobě i v malém množství skrývají poměrně značný obnos peněz. Cihličku si klidně strčíte do kapsy, takže s ní lze snadno cestovat a v případě potřeby ji směnit za peníze. Totéž platí také pro zlaté a stříbrné mince, jež jsou směnitelné prakticky kdekoliv na světě.

Pohodlný nákup provedete v ČR i na Slovensku

V tuzemsku se prodejem a výkupem drahých kovů zabývá například společnost AuPortal. Již dlouhá léta patří k předním obchodníkům s investičním stříbrem a zlatem v Česku a na Slovensku. Investiční stříbro a zlato si lze koupit v prodejnách v Brně a Praze, dále je možné si stříbrné a zlaté mince, jež jsou ideální rovněž pro sběratele, zakoupit online přímo na webu společnosti. Je to jednoduché, pohodlné a rychlé, což v dnešní překotné době rozhodně není na škodu.

Sběratelské mince jsou k dostání v mnoha variantách, v nabídce naleznete kromě jiného rakouské mince Wiener Philharmoniker a další.

Napsat komentář

Nové články