Mohlo by vás zajímat

Pobyty na zámku, skvělý zážitek
Sirup z rakytníku je plný vitamínu C
Magazín o zdraví vám poradí
Rybářská dovolená v Jižních Čechách
Kvalitní víno pro slavnostní příležitost
Svatební obřad na zámku

Zážitkové menu v zámeckém hotelu Chateau St. Havel ****


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem. Odpočiňte si při svíčkách a v krásném stylovém proštředí s vynikající kuchyní.

Hledal jsem a vidím

Tip na dovolenou

Jak začít každé ráno?

Otázka, která je klíčová, k lepšímu udržení zdraví a rozhodně to pozitivně zapůsobí i na Váš životní styl.

Prvních pár minut rána jsou na Vašem nadcházejícím dnu závislé. Rozhodnou o tom, jak se budete přes den cítit ale i o tom, jak budete např. produktivní. Rozhodně byste se měli zbavit mnoha zlozvyků, které si přiblížíme v následujících řádcích. Pokud vás to zaujme, čeká před Vámi nespočet výhod, kterých budete moci čerpat.

Úplně nejdůležitější je, dostatečný spánek.

Průměrnému člověku stačí 8 hodin. Čím častěji budete chodit spát pravidelně, tím více si na to zvyknete. Zanedlouho to nebudete ani registrovat a budete se bezpochyby cítit lépe. Hned co se probudíte, zanechte váš moderní a chytrý telefon v posteli, nebo tam, kde jste ho přes noc nechali.
Jedna z nejhorších věcí je ta, že hned po probuzení odemykáte svůj telefon a kontrolujete sociální sítě. Ideální je poté vstát z postele a lehce se protáhnout, nebo si jen sednout na kraj postele a párkrát se hluboce nadechnout, otevřít okno a nadechnout se, pokud možno, čerstvého vzduchu.
Poté se přesuneme na snídaně a příjem tekutin. Vyměňte ranní zbytečnou kávu za např. sklenici vody, pokud Vám ale obyčejná voda nestačí, tak si můžete dát třeba vodu s citronem.

Kdokoliv říká, že nemá na snídani čas, tak ať si jednoduše přivstane!

Teď použijeme nejvíce kýčovitou a ohranou frázi “Snídaně je základ dne!

K snídani si můžete dát nespočet věcí, od vajíček, omelety, quinou, ovesné vločky, receptů je nespočet. Jako sladké doporuču quinou s mandlovým mlékem nebo jakýmkoliv jiným mlékem, banánem, nebo jiným ovocem dle vaší volby a směsí oříšku se sušeným ovocem. Je to vskutku jednoduché, dá se vařit mandlové mléko, nebo normální mléko či voda a po chvíli přidáte quinou. Poté to jen smícháte s výše zmíněnými ingrediencemi.

Nezabere Vám to více než pět minut, plně Vás to zasytí a posílí na několik hodin. K většímu nabuzení je vhodné si dát sprchu, nejlépe ve studenější vodě.

Jan Hotový – autor článku

9 komentářů na „Jak začít své každé ráno?“

 1. bobalka napsal:

  Souhlasím s Matyldou i s Rojakem.
  Jsem sovička celý život, večer jsem čiperka a rádo koukám jak sůva z nudlí, potřebuji čas na probrání. Každé ráno si snažím udělat, co nejlepší, ale po svém. 😀

 2. rojak napsal:

  Bohužel každé ráno nemusí začínat pohledem na vycházející slunce. Každé ráno, ale začíná nová kapitola našeho života a proto se snažme dělat ho co nejlepší.

 3. Vera napsal:

  Ráno snídám asi po hodince. Nejdříve udělám snídani pro maminku, dám ji prášky, pak dám psovi granulky a vodu a pustím ho. Potom musím dát slepicím, mezitím něco ještě udělám a pak jdu snídat. Ale užiju si to.
  Když jsem chodila do práce, tak jsem snídala až tam.

 4. matylda napsal:

  Nedávno jsem někde slyšela nebo četla názor, že podle potřeby ráno snídat se pozná, zda je dítě skřivan nebo sova. Skřivani se ráno probudí, zacvrlikají a mají hlad. Sovy jsou buzeny, čučí a snídají nejdříve za dvě hodiny, protože prostě jim trávicí trakt ještě nefunguje. Jako mladá jsem se snažila snídat, ale bylo akorát tak vždycky těžko. Jsem sova a sovou už zůstanu až do smrti.Snídám, ale až když se probudím.

 5. ladaB napsal:

  Já si vždycky vzpomenu na pořad s Rajko Dolečkem, když se ho ptali, co snídá. Odpověděl, že hodně, až do bezvědomí a že snídaně je pro něj hlavní jídlo dne. A co tedy snídá?
  „Dva krajíce s pomazánkou, to se umixuje lučina, tvaroh, nakrouhaná cibulka s florou, provensálským kořením a paprikou. Pak dva tousty: s medem a zavařeninou, pět vlašských ořechů. Vše zapít kotlem zrnkové kávy s troškou umělého sladidla.“
  Jinak se můžeme s bobalkou a rojakem chytnout za ruce :D.

 6. bobalka napsal:

  Říká se, že starého psa novým kouskům nenaučíš, a tak tyto zdravé rady nechám Vám mladým, Snídejte si jak chcete, ale já bez ranního kafe prostě neexistuji a na jídlo nemám taky ani pomyšlení.

 7. ladaB napsal:

  Tak to jsme dva, co to dělají špatně. Třeba léky se mají brát po jídle, což taky nedělám. Když jsem řekla doktorovi, že nesnídám, tak si prý mám dát místo snídaně sklenici 100% džusu. To ale za snídani nepovažuji. Aspoň nám nikdo nemusí nosit snídani do postele, že?, a upřímně, u jídla radši sedím u stolu :-).

 8. rojak napsal:

  Já ráno nesnídám, protože do sebe nic nedostanu a začnu jíst až dvě hodiny po probuzení.

 9. ladaB napsal:

  S článkem souhlasím, snídat se má. Já ovšem jsem pravý opak. Nikdy jsem nesnídala, neměla jsem potřebu ráno něco sníst, pokud jsem něco snědla, bylo mi těžko. Vstávala jsem skoro celý život v 5 hod. ráno, v 6 hod. jsem už byla v práci a “stavěla” vodu na kafe. Nebyla jsem sama, kolegyně dělaly to samé. První jídlo asi v 10 hod., svačinka – rohlík, chleba, sýr, šunka … nesnídám ani teď, prostě po ránu do sebe nic nedostanu…. nemám hlad, ani chuť.

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Sirup z rakytníku je plný vitamínu C
Magazín o zdraví vám poradí
Rybářská dovolená v Jižních Čechách
Kvalitní víno pro slavnostní příležitost

Zážitkové menu v zámeckém hotelu Chateau St. Havel ****


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem. Odpočiňte si při svíčkách a v krásném stylovém proštředí s vynikající kuchyní.

Hledal jsem a tak zde vidím

Rubriky

Nové články