Hraní golfu se v posledních letech stalo velmi populární odpočinkovou zábavou

Zdaleka už neplatí zažitá představa o tom, že se jedná o sport pouze pro bohaté, golfu se dnes oddávají tisíce lidí. Chystáte-li se do něj pustit i vy, pak je dobré vědět, co si před prvním příchodem na greeny pořídit.

Oblečení a obuv

Pokud jde o oblečení, záleží především na pohodlí a vašem vkusu. Nejlepší jsou bavlněné kalhoty, golfové triko, případně i svetr, panuje-li venku spíše chladnější počasí. Základem jsou ale kvalitní golfové boty.

Obuv na golf nesmí být kluzká. Právě z tohoto důvodu je vhodné zvolit speciální golfové boty, které mají na podrážce hroty. V obchodech se označují pojmem spike. Díky těmto hrotům nehrozí uklouznutí při odpalech, v obuvi se pak lze snadno pohybovat i v podmáčeném terénu.

Golfové boty by dále měly být voděodolné, ne vždy se totiž podaří, že venku panuje slunečné počasí. Vnitřní část obuvi nesmí být příliš stlačená, prsty mají mít dostatek prostoru pro pohyb, ani při delší chůzi pak nedochází ke vzniku otlačenin, což ostatně platí i pro běžnou vycházkovou a sportovní obuv.

Golfové hole

Zásadní roli pro úspěch ve hře hrají samozřejmě golfové hole. Na výběr máte širokou škálu náčiní. U žádného hráče by neměl chybět driver, což je hůl určená pro daleké odpaly. Stejně tak je na místě mít k dispozici putter, kterým golfové míčky dorážíte přímo na greenu v okamžiku, kdy už jste těsně u cílové jamky.

Pro začátečníky je lepší pořídit si kompletní golfové sety, v nichž najdete nejen puttery a drivery, ale také železa a další varianty golfových holí, bez nichž se při plnohodnotné hře dříve či později neobejdete.

Golf je krásnou a moderní hrou. Díky neustále se zvyšujícímu počtu hřišť a odpališť se stává dostupný široké veřejnosti. S kvalitním vybavením si užijete spoustu zábavy a odpočinete si od běžných denních starostí.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články