Často se totiž klienti potýkají s otázkou, kam se vlastně mají obrátit, když chtějí své problémy řešit, kdo jim pomůže a jaké mají možnosti. Pokusíme se tedy o jakýsi ucelený náhled, který vám může pomoci při rozhodování.

Nejprve je podstatné rozmyslet si, zda potřebujete pomoc psychologa či psychiatra

Tyto dva obory jsou si v mnohém velmi podobné, my se zde zaměříme na zásadní rozdíly.

Psychiatr je absolventem lékařské fakulty, má oprávnění předepsat vám léky a pracuje většinou s lidmi, kteří trpí některou z duševních poruch – velmi zjednodušeně řečeno, samozřejmě.

Oproti tomu psycholog je absolventem oboru psychologie na filozofické fakultě, nemá tedy lékařské vzdělání, ale i přesto může pracovat jako klinický psycholog s tím rozdílem, že vám nepředepíše žádné léky. Další důležitý rozdíl je v tom, že oproti psychiatrovi pracuje psycholog i s těmi, kteří jsou ve své podstatě zdraví, respektive mají problém, ale nejedná se přímo o psychickou poruchu, či onemocnění.

 Stručně toto vše můžeme shrnout takto

Psychiatr léčí psychiku prostřednictvím těla, tedy pomocí léků, oproti tomu psycholog se zaměřuje čistě na léčbu duše bez pomocných medikamentů.

Nemusíte mít žádné obavy, že by terapie s psychologem byla méně účinná než ta, kterou vede psychiatr.

Naopak. Léky, které předepíše psychiatr svému pacientovi mají za úkol potlačit zjevné následky jeho onemocnění, což je v případě psychických poruch jistě žádoucí, ale pokud řešíte jiné osobní, vztahové, rodinné či jiné problémy, bude se toto nejspíše míjet účinkem. Rozhodně však nijak neznevažujeme přínos psychiatrické léčby, jen se snažíme poukázat na rozdílnost. Mnohdy je také součinnost psychiatrů s psychology velmi žádoucí, např. v případech duševních onemocnění, kdy je potřeba jak potlačit projevy nemoci, tak změnit celkový přístup k řešení problémů a naučit se zvládnout obstát v běžném životě.

Jak vyhledat pomoc psychologa

Asi nejčastěji dá člověk na doporučení svých známých, kteří sami tuto formu pomoci potřebovali. Další možností je navštívit svého praktického lékaře, jenž vám může poskytnout seznam ordinací v okolí. Málokdy však chceme, aby o našich problémech vědělo širší okolí, zde se pak nabízí nejjednodušší možnost, tedy hledání psychologických poraden na internetu. Při rozhodování, kterého konkrétního psychologa zvolíte je podstatné ujasnit si, zda chcete, aby byl plně hrazen zdravotní pojišťovnou, či do svého duševního zdraví zainvestujete z vlastní peněženky. Kamenem úrazu u státních psychologů je jejich časová vytíženost a dlouhé čekací lhůty, většinou ještě delší než u soukromého psychologa.

Kromě dlouhých objednacích lhůt pak mnohdy klienty odradí také dostupnost ordinace psychologa

Pokud tedy nepatříte vyloženě k těm, kteří chtějí s psychologem mluvit z očí do očí v jeho ordinaci, ale jste otevřeni novým možnostem, je pro právě pro vás tou nejlepší volbou online psychologická poradna Mojra.cz.


Mojra jako první v ČR nabízí klientům konzultace s psychology z pohodlí domova, prostřednictvím e-mailu, či hovorů přes Skype aj. Kromě toho, že vás nikdo neuvidí vcházet do ordinace psychologa sebou online konzultace s psychologem nese mnoho dalších výhod:

  • je zaručena naprostá diskrétnost a anonymita
  • žádné dlouhé čekací lhůty
  • úspora času, který byste strávili cestováním do ordinace psychologa
  • psycholog je dostupný i v odpoledních hodinách a odkudkoli, kde je připojení k internetu
  • klient je v prostředí svého domova více uvolněný, snadněji se psychologovi otevře a svěří i s největšími problémy
  • psychologové online poradny Mojra.cz jsou lidmi na svém místě, každý se zaměřuje na určitou oblast psychologie, čímž je zaručeno, že dostanete návrh řešení podložený léty zkušeností a praxe.

Ať už se tedy v konečné fázi rozhodnete vyhledat pomoc psychologa v kamenné poradně, nebo online, je potřeba, aby vám psycholog tzv. seděl.

Online psychologická poradna Mojra udělá maximum pro váš lepší pocit a návrat k úsměvuNapsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Pobyt na zámku jako svatební dar

Podnikejte se založenou živností

Internet na doma

Multitrans

Svatba v kostele

Sirup z rakytníku

Pobyty na zámku

Magazín o zdraví

Kvalitní víno

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Svatební obřad na zámku

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články