Mezi skutečné klenoty se řadí ořechové plody, kešu oříšky, sušené ovoce a různá semínka. V podstatě se jedná o dary přírody, které mohou mít mnoho různých a chutných podob.

Ořechy nejsou jen na nervy

Mnoholetá fráze je převzata z generace našich babiček a kdo ví, možná má daleko hlubší kořeny. Nicméně kus pravdy na ní rozhodně je. Jen na rozdíl od našich babiček máme daleko širší výběr a to nejen v přirozeném stavu, ale i v tepelné úpravě. Mnohdy jsou pražené oříšky, oříšky obalované v těstíčku s různou příchutí nebo milovníci sladkého mohou zkusit oříšky obalované v belgické čokoládě. Inu možností je skutečně mnoho a každý si může vybrat svého favorita. Navíc jsou oříšky velmi zdravé a dokonce se doporučují jíst denně, nejlépe od každého druhu trochu. Díky jejich zdraví prospěšným látkám se dá předejít nejedné zákeřné nemoci.

Redukce váhy a ořechy

Není třeba se obávat nějaké kalorické bomby, pokud budeme oříšky konzumovat v rozumné míře. Poslední dobou jsou již prokazatelné studie, že hubnutí naopak prospívají, stejně tak jako přináší tělu dostatečné množství zdravých tuků, vitamínů, minerálů a dalších látek, které naše tělo uvítá. Například mandle obsahují nejvíce vlákniny, pistácie mají zase nejméně kalorií, piniové oříšky podporují spalování tělesných tuků a ještě mají poměrně vysoký obsah bílkovin. Kdo má rád kešu oříšky, nemusí se bát revmatu a naše klasické lískové ořechy snižují cholesterol. Mimochodem, když si je doplníme semínky, tak získáme další výživné bomby pro organismus.

Kešu oříšky

Na návštěvu s darem přírody

Některé dárky si můžeme udělat sami a udělají také dostatek radosti. Pokud si namícháme do kornoutku směs oříšků neuděláme chybu. Například kešu oříšky, kokosové kostky,  mix sušeného ovoce a pražených semínek, tak máme poměrně dost výživný a zdravý dárek nejen pro návštěvu, ale i například k narozeninám nebo svátku. Případně lze namíchat takto sladký čokoládový mix ovoce a ořechů.

Za nákupy se nemusíme nikam složitě vydávat, stačí navštívit obchod Plody Slunce .

Na jednom místě pořídíme daleko více, než jen tyto dary přírody. To vše získáme z pohodlí svého domova.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Pobyt na zámku jako svatební dar

Podnikejte se založenou živností

Internet na doma

Multitrans

Svatba v kostele

Sirup z rakytníku

Pobyty na zámku

Magazín o zdraví

Kvalitní víno

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Svatební obřad na zámku

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články