Mezi skutečné klenoty se řadí ořechové plody, kešu oříšky, sušené ovoce a různá semínka. V podstatě se jedná o dary přírody, které mohou mít mnoho různých a chutných podob.

Ořechy nejsou jen na nervy

Mnoholetá fráze je převzata z generace našich babiček a kdo ví, možná má daleko hlubší kořeny. Nicméně kus pravdy na ní rozhodně je. Jen na rozdíl od našich babiček máme daleko širší výběr a to nejen v přirozeném stavu, ale i v tepelné úpravě. Mnohdy jsou pražené oříšky, oříšky obalované v těstíčku s různou příchutí nebo milovníci sladkého mohou zkusit oříšky obalované v belgické čokoládě. Inu možností je skutečně mnoho a každý si může vybrat svého favorita. Navíc jsou oříšky velmi zdravé a dokonce se doporučují jíst denně, nejlépe od každého druhu trochu. Díky jejich zdraví prospěšným látkám se dá předejít nejedné zákeřné nemoci.

Redukce váhy a ořechy

Není třeba se obávat nějaké kalorické bomby, pokud budeme oříšky konzumovat v rozumné míře. Poslední dobou jsou již prokazatelné studie, že hubnutí naopak prospívají, stejně tak jako přináší tělu dostatečné množství zdravých tuků, vitamínů, minerálů a dalších látek, které naše tělo uvítá. Například mandle obsahují nejvíce vlákniny, pistácie mají zase nejméně kalorií, piniové oříšky podporují spalování tělesných tuků a ještě mají poměrně vysoký obsah bílkovin. Kdo má rád kešu oříšky, nemusí se bát revmatu a naše klasické lískové ořechy snižují cholesterol. Mimochodem, když si je doplníme semínky, tak získáme další výživné bomby pro organismus.

Kešu oříšky

Na návštěvu s darem přírody

Některé dárky si můžeme udělat sami a udělají také dostatek radosti. Pokud si namícháme do kornoutku směs oříšků neuděláme chybu. Například kešu oříšky, kokosové kostky,  mix sušeného ovoce a pražených semínek, tak máme poměrně dost výživný a zdravý dárek nejen pro návštěvu, ale i například k narozeninám nebo svátku. Případně lze namíchat takto sladký čokoládový mix ovoce a ořechů.

Za nákupy se nemusíme nikam složitě vydávat, stačí navštívit obchod Plody Slunce .

Na jednom místě pořídíme daleko více, než jen tyto dary přírody. To vše získáme z pohodlí svého domova.

Napsat komentář

 

Zážitkové menu


Vyhlášený šéfkuchař Ondra Slanina zde pro vás vytvoří delikatesní menu, které bude pro vás skvělým zážitkem.

Rubriky