Společnost Mean Well patří poprávu mezi špičku na trhu ve výrobě napájecích zdrojů. Na trhu se pohybuje již od roku 1982 a řadí se tak k menšině společností, která svou existenci po několik dekád zasvěcuje výrobě napaječů, měničů a střídačů elektrické energie. Nabyté zkušenosti a orientace na zákazníka udržují tuto společnost v pozici silného konkurenta i nově vznikajícím výrobcům zdrojů.

Měniče, střídače nebo usměrňovače?

Cílem tohoto článku je zaměřit se na měniče společnosti Mean Well. Slovo měnič přitom výrobci, distributoři a prodejci vnímají různými způsoby. Podíváme-li se na prodejce napájecích zdrojů na internetu, každý si pojem měnič vyloží po svém. Někteří za měniče považují skupinu zdrojů napětí, do které řadí usměrňovače AC/DC, střídače DC/AC a měniče DC/DC či AC/AC. Někteří si zase pod pojmem měnič představí pouze kategorii DC/DC. Právě na tu bychom se zde rádi zaměřili.

DC/DC měniče pro kutily i výrobce drážních zařízení

Ať už navrhujete vlastní desku plošných spojů, do které potřebujete zakomponovat mini DC/DC modul nebo pro vaše účely postačí měnič určený k instalaci na DIN lištu do rozvodné skříně, z nabídky měničů Mean Well si určitě vyberete podle vašich představ. Na výběr jsou kromě již zmíněných typů také měniče ve formě desky plošných spojů, nebo-li v open frame provedení. Dále nabídka Mean Well uspokojí i zákazníky, kteří pro své účely využijí průmyslové case měniče. Ty jsou navíc rozšířeny i o řadu RSD, která je díky splnění potřebných norem určena speciálně pro využití v železniční dopravě. Modulové měniče řady MDD a MDS s certifikací MOPP a MOOP zase najdou uplatnění při instalaci do zdravotnických zařízení.

Variabilita, odolnost, vysoká účinnost

To jsou jedny z předních vlastností DC/DC měničů Mean Well. Široké spektrum vstupních a výstupních napětí a možnost regulace výstupního napětí měničů Mean Well je základním předpokladem pro variabilitu použití. Nezklame vás ani výběr z hlediska výkonu měničů. Ať už pro vaše účely postačí měnič o výkonu 1 W nebo se zaměřujete spíše na vysokovýkonovou elektroniku v řádech kilowattů, s měniči Mean Well budete mít z čeho vybírat.

Předností měničů Mean Well je i jejich vysoká dielektrická pevnost, díky které jejich odolnost vůči průraznému napětí dosahuje u vybraných modelů až 6 kV. Standardem jsou pak ochrany proti zkratu, přetížení a přepětí.

Měniče Mean Well se také vyznačují svou vysokou účinností, díky které je možné snížit náklady na provoz elektronických zařízení.

Napájecí zdroje a měniče společnosti Mean Well jsou velmi oblíbeným artiklem dodavatelů elektroniky po celém světě. Hledáte-li spolehlivého dodavatele Mean Well, který nabízí know how v oboru, příznivé ceny a přehledný e-shop, můžete se s jistotou obrátit na největšího distributora v ČR, kterého naleznete na www.eshop-meanwell.cz.

Napsat komentář

Pobyt na zámku Loučeň

Romantický pobyt pro dva na zámku

Užijte si romantický pobyt na zámku pro dva.

Ráno snídaně do postele, romantická večeře při svíčkách, procházka zámeckým parkem a další...

Krásný zážitek, na který si rádi vzpomenete.

Zajímavé odkazy

Podnikejte se založenou živností

Wedding services

Internet na doma

Multitrans

Sirup z rakytníku

Kvalitní víno

Letecký simulátor F16

Trávníkový koberec

Zahradnictví Říčany

Prodej palivového dřeva Říčany

Prodej a rozvoz palivového dřeva Praha

Jantarový obojek proti klíšťatům

Výkopy s motorovým rýčem

Zážitková dovolená pro dva

Pobyty v ČR s rodinou

Rybářské revíry v ČR

Adrenalin a zážitek pro dva

Babiččina cukrárna v Rajhradě

Autoškola Grošek ve Vyškově

Myartego - eshop s vlasovou kosmetikou

Pobyty na koních

Nové články